İletişim Okuyanlar Bu Haber Size!

Eğitim Güncel
Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı ve TÜBİTAK iş birliğinde düzenlenen ”RELATE Projesi” ile iletişim fakültelerinde öğrenim gören 80 öğrenciye ”popüler bilim yazarlığı” eğitimi...
EMOJİLE

Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı ve TÜBİTAK iş birliğinde düzenlenen ”RELATE Projesi” ile iletişim fakültelerinde öğrenim gören 80 öğrenciye ”popüler bilim yazarlığı” eğitimi verilecek. TÜBİTAK‘tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Belçika önderliğinde Hollanda, İtalya, İsviçre ve Türkiye’nin ortak olduğu ”RELATE Projesi”, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programları’nın Bilim ve Toplum başlığı altında yürütülüyor.
”Geleceğin gazetecilerinin, bilimin elçisi araştırmacılarla bağlantısını güçlendirmek ve bilim yazarı olma yolunda bir adım atmalarını sağlamayı amaçlayan” proje, kasım ayında başlayacak.

İletişim fakültelerinde lisans ve yüksek lisans düzeyinde öğrenim gören 80 öğrenci, 5 gün boyunca İtalya, İsviçre, Belçika ve Türkiye’deki üniversiteler, araştırma merkezleri ve diğer ilgili kuruluşlarda düzenlenecek eğitimlere katılacak.

Nanoteknoloji, biyoteknoloji, biyoloji, kimya, fizik, uzay gibi alanlarında Avrupa’nın en önemli bilim merkezlerinde ağırlanacak olan öğrenciler, buralarda bilim insanları ile röportaj yapma, araştırma projeleri ve en son bilimsel gelişmeleri bilim insanlarıyla değerlendirme fırsatını yakalayacak.

Projede ilk eğitim, kasım ayında Bilkent Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma Merkezi’nde (NANOTAM) yapılacak. Avrupa ve Türkiye’den seçilen öğrenciler, araştırmaları ile dünya çapında ün kazanmış Prof. Dr. Ekmel Özbay ve ekibi ile laboratuvarlarda bir hafta geçirecek. Projenin diğer eğitimleri İtalya ve İsviçre’de gerçekleşecek.

Bu arada, projeye olan yoğun ilgi nedeniyle açılacak ikinci çağrıya katılmak isteyen iletişim fakültesi öğrencilerinin  ”www.relateproject.eu” internet sitesini takip etmeleri gerekiyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme