İkizler Aynı Sınıfta mı Okumalı?

Eğitim Güncel
Okulda ikiz çocukları ayırmanın başarıları açısından bir etkisinin olmadığı belirlendi. Testler sonucunda, aynı sınıfta veya ayrı sınıflarda okuyan, erkek veya kız ikizlerin başarıları arasında kayda ...
EMOJİLE

Okulda ikiz çocukları ayırmanın başarıları açısından bir etkisinin olmadığı belirlendi. Testler sonucunda, aynı sınıfta veya ayrı sınıflarda okuyan, erkek veya kız ikizlerin başarıları arasında kayda değer bir farklılık görülmedi.

Hollanda‘nın başkenti Amsterdam’daki VU üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, aynı sınıfta okuyan ikiz çocukların ayrılması veya ayrılmaması, onların derslerdeki başarısını etkilemiyor.

Araştırma, 1989 ile 1993 yılları arasında doğan 12 yaşındaki yaklaşık 2 bin ikiz çocuk üzerinde yapıldı.

Öğrenim süresince uygulanan testler için ikiz öğrenciler aynı sınıfta, farklı sınıflarda ve öğrenimin bir bölümünde aynı sınıfta olmak üzere üç gruba ayrıldı.

Testler sonucunda, aynı sınıfta veya ayrı sınıflarda okuyan, erkek veya kız ikizlerin başarıları arasında kayda değer bir farklılık görülmedi.

Araştırmacılar, okulda ikiz çocuklarını ayırıp ayırmama seçeneğinin öğretmenler, ebeveynler ve çocukların kendilerine bırakılması gerektiğini söylediler.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme