Eğitim Güncel

İHL’lere kayıt için son gün 21 Temmuz

İmam Hatip Lisesi’nde okumak isteyen öğrencilerin bu tarihe kadar istedikleri bir İmam Hatip Okulu’na kayıt yaptırmaları gerekiyor. Geçtiğimiz yıl açılan Fatih Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, kızlarını imam hatipte okutmak..

İHL’lere kayıt için son gün 21 Temmuz

İmam Hatip Lisesi’nde okumak isteyen öğrencilerin bu tarihe kadar istedikleri bir İmam Hatip Okulu’na kayıt yaptırmaları gerekiyor. Geçtiğimiz yıl açılan Fatih Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, kızlarını imam hatipte okutmak isteyenlere büyük olanaklar sunuyor. Okul Müdürü Muhammet Çayır, öğrencilere sundukları hizmetleri anlattı.

CUMARTESİ GÜNLERİ ÜCRETSİZ EK ARAPÇA VE İNGİLİZCE DERSİ

Amaçlarının hem İslami ilimler de hem de Fen-Edebiyat ilimlerinde başarılı ve etkin bireyler yetiştirmek olduğunu kaydeden Çayır, “Bunun için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi. Çayır, Cumartesi günleri öğrencilere hafta içinde aldıkları konuları pekiştirmek amacıyla iki saat anadili İngilizce olan öğretmenlerden ders okuttuklarını belirterek, “Aynı şekilde Arapça dersi de veriyor ayrıca üniversiteye hazırlık amacıyla matematik dersleri de veriyoruz” diye konuştu.   Çayır, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji derslerinde en iyi olabilmek adına olimpiyat grupları oluşturduklarını belirterek, “Bu gruplar katılan öğrencilere ders harici 4’er saat olimpiyat hazırlık çalışmaları yapılıyor” ifadelerini kullandı.

OKUL, HER ANLAMDA EĞİTİM YUVASI OLMALI

 Fatih Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nin okul koridorlarını da birer eğitim vesilesi olması sağlamış. Okul koridorların zemininde ülkelerin başkentleri, nüfusları ve yüz ölçümleri yazılı çıkarmalar ile kaplatılmış. Bir öğrencinin her zaman ihtiyaç duyacağı formüller de koridorlarda şekilli olarak büyük kaplamalar ile donatılmış. Her sınıfa da alimlerin isimleri verilmiş ve sınıfların kapılarına biyografilerini asılmış.

Okulun her anlamda bir eğitim yuvası olduğuna dikkat çeken Muhammet Çayır, “Duvarlarda, edebiyat büyüklerimizin, din büyüklerimizin şiirlerini ve vecizelerini paylaştık, yine koridorlarda İngilizce kelime öğrenme çarkı felekleri astık” dedi. Çayır, sosyal imkanlar anlamında da önemli bir noktaya geldiklerini dile getirerek, “Öğrencilerimiz tekvando, piyano, hüsn-ü hat, ebru alanlarda kulüp çalışmalarına katılarak sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktadırlar” şeklinde konuştu. Çayır, öğrenci ve velilerin okula gelerek bilgi alabileceğini, “0505 791 49 59” numaradan da sorularına cevap bulabileceklerini belirtti.

Yeni Akit

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL