Hasarlı Okullar Ne Olacak?

Eğitim Güncel
Ataşehir Piri Reis İlköğretim Okulu öğrencilerinin aileleri, geçtiğimiz öğretim yılında çocuklarının ağır hasarlı bir okulda okutulmasına tepki gösterdi. Veliler, 2009-2010 yılı için yetkilileri görev...
EMOJİLE

Ataşehir Piri Reis İlköğretim Okulu öğrencilerinin aileleri, geçtiğimiz öğretim yılında çocuklarının ağır hasarlı bir okulda okutulmasına tepki gösterdi. Veliler, 2009-2010 yılı için yetkilileri göreve çağırdı.

İstanbul’un yeni ilçelerinden olan Ataşehir’deki Piri Reis İlköğretim Okulu velileri okullarının her tarafında çatlaklar olduğunu ve bu durumun büyük tehlike yarattığını belirterek, yetkililerden çocuklarını ölüme terk etmemelerini istedi. Ataşehir Yeni Çamlıca mahallesinde bulunan Piri Reis İlköğretim Okulu’ndaki belirgin çatlaklar velileri çileden çıkardı. Geçtiğimiz eğitim yılında öğrenciler ders yaparken başlarına sıvaların düştüğünü, koridorlarda ve zeminde çatlaklar olduğunu belirterek, 2009-2010 öğretim yılında bu aksaklıkların yaşanmasını istemediklerini dile getirdi. İlköğretim okulunun 7. sınıfına geçen Sena’nın babası Abdulkadir Bekiryazıcı, geçtiğimiz öğretim yılı öncesi ilçe milli eğitim müdürlüğüne okuldaki çatlaklar ve 50-60 kişiden oluşan kalabalık sınıflarla ilgili yazılı dilekçe verdiğini belirterek, "Aradan bir yıl geçti ama yazıma cevap alamadım. Bir deprem anında bu kadar kalabalık ve aynı zamanda hasarlı dersliklerden öğrencilerimizi kim kurtaracak" diye konuştu.

KALDIRIM YERİNE OKUL YAPSINLAR
Velilerden Dilek Turunç ise belediyelerin sürekli kaldırım yenilediğine dikkat çekerek, bunun yerine okullardaki yenileme çalışmalarına ağırlık verilmesini istedi. Turunç "İş işten geçmeden önlem alınsın. Çocuklarımız harabe bir okulda eğitim almaları psikolojilerini de olumsuz etkiliyor" dedi. Öğrencilerden Ozan Uçar da dersleri korku içinde yaptıklarını belirterek, "Her tarafta çatlaklar var. Milli Eğitim Bakanımız okula gelse gördüğü manzara karşısında dehşete kapılır" şeklinde konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme