Eğitim Güncel

Hangi illerde okullar yarın tatil edildi?

Ülke genelini etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrası okullarda eğitime ara verildi. İşte 31 Aralık 2015 tarihinde kar yağışı nedeniyle tatil edilen iller… Kastamonu’da eğitime kar engeli Kastamonu’nun Şenpazar..

Hangi illerde okullar yarın tatil edildi?

Ülke genelini etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrası okullarda eğitime ara verildi. İşte 31 Aralık 2015 tarihinde kar yağışı nedeniyle tatil edilen iller…

Kastamonu’da eğitime kar engeli

Kastamonu’nun Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

AA muhabirinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgiye göre, kar yağışının etkisini sürdürdüğü Şenpazar ve Bozkurt’taki okullarda eğitime yarın için ara verildi.

Tokat’ta eğitime kar engeli

Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar yarın için tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğunu söyledi.

Yazıcı, yaşanabilecek sıkıntılar göz önüne alınarak yarın ilçe genelindeki ilk ve ortaokullarda eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını kaydetti.

Sivas’ta eğitime kar engeli

Etkili olan kar yağışı nedeniyle Suşehri ilçesinde yarın tam gün eğitime ara verildi.

Öte yandan ilçede etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar yağışını nedeniyle, Suşehri-Sivas karayolunun 2010 rakımlı Geminbeli Geçidi’nde zaman zaman trafikte aksamalar yaşanıyor.
Sivas’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle Akıncılar ve Gölova ilçelerinde yarın eğitime ara verildi.

Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı dolayısıyla Akıncılar ve Gölova’daki ilk ve orta dereceli okullarda yarın tam gün eğitimine ara verildiği belirtildi.

Kamuda çalışan hamileler ile engellilerin de yarın izinli sayılacağı ifade edildi.

Öte yandan, D-100 karayolunun Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova ilçelerindeki kesimlerinde, kar yağışı nedeniyle trafikte zaman zaman aksamalar yaşanıyor.

Karayolu ekipleri, hasarlı trafik kazalarının yaşandığı bölgede kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Trafik ekipleri de sürücüleri yağış ve buzlanma nedeniyle dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıyor.

Çorum’da eğitime 2 gün kar engeli

Çorum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 10 ilçede eğitime 2 gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ile Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, Laçin, Oğuzlar, Mecitözü, Ortaköy, Sungurlu ve Uğurludağ’daki ilk ve orta dereceli tüm okulların bugün ve yarın tatil edildiği belirtildi.

Kent merkezi ile söz konusu 10 ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamilelerin de 2 gün süreyle idari izinli sayılacakları kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL