Hangi illerde okullar tatil edildi? 7 Ocak Perşembe

Eğitim Güncel
İşte 7 Ocak Perşembe günü kar tatili olan iller… Batman Batman’ın Sason ilçesinde kar nedeniyle köy okullarında eğitime iki gün ara verildi. Sason Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamad...
EMOJİLE

İşte 7 Ocak Perşembe günü kar tatili olan iller…
Batman
Batman’ın Sason ilçesinde kar nedeniyle köy okullarında eğitime iki gün ara verildi.
Sason Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının sebep olduğu don ve buzlanmadan dolayı 07 ve 08 Ocak’ta tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime ara verildiği belirtildi.
Açıklamada, taşıma kapsamında olmayan öğrencilerin eğitime devam edeceği kaydedildi.
Şırnak
Şırnak’ta yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda eğitime bugün ara verilecek.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar ve buzlanma nedeniyle Şırnak merkez ile merkeze bağlı köy ve beldelerdeki ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitime 7 Ocak Perşembe ara verileceği bildirildi.
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.
Van
Çatak’ta kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.
Kaymakam Asım Akgül, yaptığı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün verilerine göre yoğun kar yağışı ve çığ tehlikesi beklenildiğini belirtti.
Akgül, olumsuz hava koşulları nedeniyle herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması için tüm okulların 7-8 Ocak günleri tatil edildiğini kaydetti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme