Eğitim Güncel

Hangi illerde kar tatili var?

Yurdun bazı illerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime ara verildi. İşte o iller; Bartın Bartın’da kar nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi. Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar, soğuk ve..

Hangi illerde kar tatili var?

Yurdun bazı illerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime ara verildi. İşte o iller;

Bartın

Bartın’da kar nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi.

Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar, soğuk ve buzlanmadan dolayı bugün (21.12.2016) il genelindeki tüm okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, il genelinde hamile ve engelli tüm kamu çalışanların da idari izinli sayıldığı ifade edildi.

Kastamonu

Kastamonu kent merkezinde, yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullarda, olumsuz hava koşulları nedeni ile eğitim öğretime bugün ara verildiğini belirtti.

Çorum

Çorum’da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, etkisini sürdüren kar yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar yüzünden mağduriyet yaşanmaması için Osmancık, Sungurlu ve Kargı ilçelerinde eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Yapılan değerlendirme kapsamında Osmancık ilçesinde tüm okullarda, Sungurlu ilçesindeki tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için, Kargı ilçesinde de taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime ara verildiği öğrenildi.

Düzce

Düzce’de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Yığılca ile Kaynaşlı ilçelerindeki eğitim öğretim kurumlarında eğitime ara verildiği bildirildi.

İlçe kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği ve buzlanma yaşandığı belirtildi.

Yapılan değerlendirmelerde, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime ara verileceği kaydedildi.

Kilis

Kilis’te yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Vali İsmail Çataklı, sosyal paylaşım sitesi hesabında yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğini bildirdi.

Çataklı açıklamasında, gece başlayan kar yağışı dolayısıyla ilkokul, ortaokul ve liseler ile özel okullarda eğitime bugün ara verildiğini duyurdu. AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL