Eğitim Güncel

GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’na başvuru için son tarih:15 Ekim

GÜBRETAŞ’tan yapılan açıklamaya göre Eğitim Bursu, sosyal sorumluluk projesi olarak ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan çiftçi çocukları için 2007’den bu yana veriliyor. Lisans eğitimi boyunca devam eden karşılıksız eğitim..

GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’na başvuru için son tarih:15 Ekim

GÜBRETAŞ’tan yapılan açıklamaya göre Eğitim Bursu, sosyal sorumluluk projesi olarak ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan çiftçi çocukları için 2007’den bu yana veriliyor.

Lisans eğitimi boyunca devam eden karşılıksız eğitim bursundan bu yıl itibarıyla ilk günden itibaren 225 üniversite öğrencisi yararlanmış olacak.

Bu yıl 9 ay boyunca 275 lira ödeme yapılacak eğitim bursundan yararlanmak isteyen ziraat fakültesi öğrencileri, “www.gubretas.com.tr” internet adresi üzerinden başvuru yapabiliyor.

Başvurularda çiftçi çocuğu olmak ve ziraat fakültelerin “Bahçe Bitkileri”, “Tarımsal Yapılar ve Sulama”, “Bitki Koruma”, “Tarla Bitkileri”, “Toprak Bilimi ve Bitki Besleme” bölümlerinden herhangi birinin hazırlık veya 1. sınıfına ilk kez bu yıl kayıt yaptırmış olma şartları aranıyor. Burs almaya hak kazanan öğrencilerin listesi ise 13 Kasım’da şirketin web sitesinde açıklanacak.

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen GÜBRETAŞ Genel Müdürü Şükrü Kutlu, tarım sektöründe nitelikli insan gücünü artırmak amacıyla geleceğin ziraat mühendislerini bugünden desteklediklerini belirtti.

Kutlu, “8 yıldır sürdürdüğümüz bu sosyal sorumluluk projemiz kapsamında her yıl bursiyer öğrencileri buluşturup onlara mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri de veriyoruz. Bu yıl da burs başvuruları yoğun ilgi görüyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL