Genç Öncüler Gençlik Hareketi’nden yeni proje: Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi

Eğitim Güncel
Genç Öncüler Gençlik Hareketi yeni projelere imza atmaya devam ediyor. Yaptığı projelerle toplumda farkındalık oluşturan Genç Öncüler projelerine bir yenisini ekledi. Genç Öncüler, geçtiğimiz günlerde...
EMOJİLE

Genç Öncüler Gençlik Hareketi yeni projelere imza atmaya devam ediyor. Yaptığı projelerle toplumda farkındalık oluşturan Genç Öncüler projelerine bir yenisini ekledi.

Genç Öncüler, geçtiğimiz günlerde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle imzaladığı  “Gelenekten Geleceğe Akıl ve Zeka Oyunlarımız” proje protokolü kapsamında dernek bünyesinde başlangıç olarak üç bölge de (Fatih – Başakşehir – Kağıthane) Akıl ve Zeka Oyunları Atölye dersleri başlatıyor.

Genç Öncüler Gençlik Hareketi yaptığı açıklamada Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi’ndeki hedeflerini şu şekilde sıraladı:

“Yaşadığımız dönemin iletişim araçlarının kuşatmasıyla sanallaşan çocuklarımızı, iletişim araçlarının zararlı etkilerinden korumak, sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleneksel ve modern oyunlarla tanıştırmak ve önemli değerlerimizi eğlenerek öğretmeye çalışmak en önemli hedefimizdir. Bunun yanı sıra çocuklarımızın oyunları oynayarak eğlenecek ama aynı zamanda strateji geliştirerek ileriye dönük hamleler planlamayı, görgü kuralları çerçevesinde centilmence müsabaka yapmayı ve mücadele etmeyi, iletişim becerisini geliştirme ve sosyalleşmeyi, risk almayı, gözlem yapmayı ve karar vermeyi de öğrenmiş olmalarını hedeflemekteyiz.

Bu kapsamda  profesyonel eğitimciler eşliğinde, çeşitli akıl ve zeka oyunlarının öğretileceği ve çocuklarımızın hızlı karar verme, stratejik düşün vb. yeteneklerini artırmayı sağlayacak bu atölye çalışmamıza  ortaokul yaş grubu kız ve erkek öğrencilerimizi bekliyoruz.”

*Katılım ücretsiz olup kontenjan sınırlıdır!