Eğitim Güncel

Coğrafya ve Sosyal bilim atamaları ertelendi!

MilliEğitim Bakanlığı (MEB), Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) coğrafya ve sosyal bilimler öğretmenliği test sonuçlarının açıklanmaması üzerine öğretmen atamalarını ikiye böldü. Coğrafya ve sosyal bilimler öğretmenliği alan test sonuçlarına itiraz..

Coğrafya ve Sosyal bilim atamaları ertelendi!

MilliEğitim Bakanlığı (MEB), Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) coğrafya ve sosyal bilimler öğretmenliği test sonuçlarının açıklanmaması üzerine öğretmen atamalarını ikiye böldü. Coğrafya ve sosyal bilimler öğretmenliği alan test sonuçlarına itiraz edilmiş, konu yargıya taşınmıştı. KPSS, 12 Temmuz’da yapıldığı için bu iki testteki sorularla ilgili kararın da 26 Ağustos’a kadar açıklanması gerekiyor.

MEB, öğretmen atamalarındaki yol haritasını belirledi.

Sabah’ın haberine göre KPSS, öğretmen atamalarını ikiye böldü. Ağustos ayında 37 bin öğretmenin atamasını yapmayı planlayan MEB, coğrafya ve sosyal bilimler dışındaki diğer alanlarda atamaları bu ay içinde gerçekleştirecek. Coğrafya ve sosyal bilimler öğretmenliğinin ataması için de yargı kararı beklenecek. Bu alanlardaki öğretmenlerin ataması eylül ayına kalabilecek. Eğitim-öğretim yılı 14 Eylül 2015’te başlayacak. Öğretmenlere, atandıkları okullara gidip bölgeye ve okula adaptasyonu için de en az bir hafta süre verilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL