Eğitim Güncel

Bugün hangi illerde okullar tatil edildi?

Ülke genelini etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrası okullarda eğitime ara verildi. İşte bugün kar yağışı nedeniyle tatil edilen iller… İstanbul’da eğitime kar engeli İstanbul Valiliği, kentte devam eden..

Bugün hangi illerde okullar tatil edildi?

Ülke genelini etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrası okullarda eğitime ara verildi. İşte bugün kar yağışı nedeniyle tatil edilen iller…

İstanbul’da eğitime kar engeli

İstanbul Valiliği, kentte devam eden kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için eğitim öğretime bugün bir gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan değerlendirmelere göre, kentte devam eden kar yağışının etkisini sürdürmesi ve aralıklarla artarak devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Yağışın olumsuz etkilerinin göz önüne alındığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘Kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında meydana getirebileceği olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla; anaokulları, ilk, orta, liselerde eğitim ve öğretime, özel kreş, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, rehberlik araştırma merkezleri ve halk eğitim merkezlerinin faaliyetlerine 31 Aralık Perşembe günü bir gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür.’

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Muş’ta eğitime kar engeli

Muş’ta kar nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kentte devam eden kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için merkez ve ilçelerde eğitime bugün ara verildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan özürlü ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Bursa’da eğitime kar engeli

Bursa’nın bazı ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı sisteml eğitime 1 gün ara verildi. Orhangazi ve İznik ilçe milli eğitim müdürlükleri ve kaymakamlıklarınca, yoğun kar yağışının olumsuz etkilerine karşın, ilçede taşımalı sistemle eğitim gören ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 31 Aralık’ta 1 gün ara verildi.

Balıkesir’de eğitime kar engeli

Balıkesir Valiliği’nden yapılan açıklamada, kentte devam eden kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için merkez Karesi ve Altıeylül ile Manyas, Susurluk, Savaştepe, Divrindi, Kepsut ilçelerinde eğitim öğretime 1 gün ara verildiği duyuruldu.

Açıklamada ayrıca valilik kararıyla, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli, özürlü ve hamile personelin 31 Aralık Perşembe günü idari izinli sayılacağı bildirildi.

Yola çıkacakların da uyarıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘İlimiz sınırları içerisinde seyahat edecek araçların yoğun kar yağışı nedeniyle kar lastiği ve zincirsiz yola çıkmamaları, gidecekleri güzergahın yol durumunu öğrenip hareket etmeleri önemle duyurulur. Valiliğimiz koordinasyonunda Karayolları, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekipleri devlet, il ve mahalle yollarımızda kar ve buzlanmaya karşı mücadele çalışmalarını kesintisiz sürdürmektedirler.’

Trabzon’da eğitime kar engeli

Şalpazarı, Tonya, Çaykara, Hayrat ve Dernekpazarı ilçelerinin genelinde, Arsin ilçesinde ise merkezdeki okullar haricindeki tüm okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışıyla oluşan olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerdeki okullarda eğitime 31 Aralık Perşembe günü ara verildiği belirtildi.

Şalpazarı, Tonya, Çaykara, Hayrat ve Dernekpazarı ilçelerinin tamamında okulların tatil edildiği kaydedilen açıklamada, Arsin’de ise ilçe merkezindeki okullar haricindeki tüm okullarda eğitime ara verildiği duyuruldu.

Açıklamada ayrıca, riskli yerlerdeki taşımalı eğitime tabi okulların da tatil edildiği belirtildi.

Kocaeli’nde eğitime kar engeli

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışıyla düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa yer vermemek amacıyla ilde anaokulları, ilk, orta ve liselerde (rehabilitasyon merkezleri dahil) bugün eğitime ara verildiği kaydedildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

– KOÜ’de tatil edildi

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Kocaeli Üniversitesinde (KOÜ) de bugün eğitime ara verildiği ifade edildi.

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, ‘Yoğun kar yağışı nedeniyle üniversitemizde bugün eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir. Aynı gün engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak’ ifadesini kullandı.

Zonguldak’ta eğitime kar engeli

Zonguldak’ta, kar yağışı nedeniyle il genelindeki okulların bugün tatil edildiği bildirildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin bugün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Konya’da eğitime kar engeli

Halkapınar ilçesinde taşmalı sistem kapsamındaki okullarda bugün eğitime ara verileceği bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abidin Ünal, yaptığı açıklamada, don ve buzlanma riski nedeniyle taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime 31 Aralık Perşembe ara verileceğini belirtti.

Niğde ve Kayseri’de eğitime kar engel

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ‘Kar yağışının ardından soğuk ve buzlanma nedeniyle merkez, merkeze bağlı köy ve beldelerdeki ilk ve orta dereceli okullar, 31 Aralık Perşembe günü, 1 gün süreyle tatil edilmiştir’ ifadelerine yer verildi

Kayseri

Kayseri’nin Yahyalı ilçesi Kaymakamlığından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle ilçedeki okulların 31 Aralık Perşembe günü, 1 gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

Erzurum’da eğitime kar engeli

Erzurum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve bağlı ilçelerde kar yağışının etkisini sürdürdüğü hatırlatıldı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle kent geneli ve bağlı tüm ilçelerde okul öncesi, ilköğretim okulları, liseler ve özel eğitim kurumlarının bir gün süreyle tatil edildiği belirtilen açıklamada, kamuda görev yapan hamile personel ve engellilerin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Sakarya’da eğitime kar engeli

Sakarya’da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

Vali Hüseyin Avni Coş, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, yoğun kar yağışı bildirimi nedeniyle bugün kentteki ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini belirtti.

Coş, mesajında, ‘Sevgili öğrencilerimizin, sağlık ve güvenlikleri için uygulanan bu tatil sürecinde vakitlerini çok iyi değerlendirmesini diliyorum’ ifadelerini kullandı.

Vali Hüseyin Avni Coş, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağını duyurdu.

Ordu’da eğitime kar engeli

Ordu’da kar yağışı nedeniyle Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, dün gece başlayan kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği belirtildi.

Açıklamada, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verildiği kaydedilerek, ‘Yoğun kar yağışı nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü Gürgentepe, Korgan ve Mesudiye ilçelerinin genelinde, Akkuş ilçesinde ise İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Yatılı Bölge Okulu ve Ahmet Cürebal İmam Hatip Ortaokulu hariç diğer okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir’ denildi.

Giresun’da eğitime kar engeli

Giresun’daki kar yağışı nedeniyle Merkezdeki köy okulları ile Dereli ve Çanakçı ilçelerinde eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, yaptığı açıklamada, kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle merkezdeki köy okullarında bugün eğitime ara verildiğini söyledi.

Merkez ilçedeki okullara taşımalı sistemle gelen öğrencilerin izinli sayılacağını ifade eden Akkurt, ‘Şehir merkezindeki okullarda ise eğitim devam edecek. Şu anda kent merkezinde kar yağışı etkili değil’ dedi.

Akkurt, Giresun’un ilçelerinde ise eğitime ara verilip verilmeyeceğine kaymakamlıkların karar vereceği dile getirerek, Dereli ve Çanakçı ilçelerinde eğitime bugün ara verildiğini kaydetti.

Rize’de eğitime kar engeli

Rize’nin Çamlıhemşin, Hemşin ve Güneysu ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

Kaymakamlıklardan yapılan açıklamalara göre, öğle saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği değerlendirilerek, ilk ve orta dereceli okullarda 31 Aralık Perşembe günü eğitime ara verilmesi kararı alındı.

İkizdere ilçesinde ise kar yağışının aralıklarla devam ettiği, Yatılı İmam Hatip Lisesi dışındaki ilk, orta ve liselerde ulaşım güçlüğü yaşayan öğrencilerin izinli sayılacağı belirtildi.

Öte yandan, bazı ilçelerde kar yağışının devam ettiği, buralarda eğitim öğretime ara verilip verilmeyeceğinin ise bugün kararlaştırılacağı kaydedildi.

Nevşehir ve Yozgat’ta eğitime kar engeli

Kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle Nevşehir il merkezi, Acıgöl, Ürgüp, Derinkuyu ve Avanos ilçeleri ile Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Doğan Kürekli, yaptığı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli tüm okulların 31 Aralık Perşembe tatil edildiğini söyledi.

Kürekli, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle muhtemel sorunların önlenmesi amacıyla bu kararı aldıklarını söyledi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle kamuda çalışan hamile ve engellilerin de bir gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Bu arada, Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde de ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği bildirildi.

Aşkale’de eğitime kar engeli

Erzurum’un Aşkale ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verilecek.

Kaymakam Hayrettin Çiçek, yaptığı açıklamada, ilçe genelinde kar yağışının etkili olduğunu anımsattı.

Çiçek, öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için ilçe merkezi ve bağlı köylerde okullarda eğitime bugün ara verildiğini belirtti.

Düzce’de eğitime kar engeli

Düzce’de, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının gece saatlerinden itibaren artarak devam etmesinin beklendiği için kentteki tüm okullarda bugün eğitime ara verildiği belirtildi.

Kamu kurumlarında görev yapan engelli personel ve hamilelerin de bugün idari izinli sayılmasının uygun görüldüğü ifade edilen açıklamada, yılbaşı ve hafta sonu tatili de eklendiğinden, okullarda eğitime 4 Ocak 2016 Pazartesi günü yeniden başlanacağı kaydedildi.

Karaman’da eğitime kar engeli

Karaman’da taşmalı sistem kapsamındaki okullarda kar yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmayacak.

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Meteorolojiden alınan bilgiye göre, bugün hava sıcaklığının gece eksi 9, gündüz eksi 5 derece olmasının beklendiği belirtildi.

Açıklamada, don ve buzlanma riski nedeniyle taşımalı sistem kapsamındaki merkeze bağlı köy ve beldelerde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin eğitimine 1 gün ara verildiği bildirdi.

Samsun’da eğitime kar engeli

Samsun’da kar yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde kar yağışının yoğunlaştığı belirtildi.

Açıklamada, bu nedenle il genelinde tüm eğitim kurumlarında bugün eğitime bir gün süre ile ara verileceği kaydedildi.

Karabük’te eğitime kar engeli

Karabük’ün Ovacık ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda bugün eğitim yapılmayacak.

Valilikten yapılan açıklamada, bugün başlayan, bugün da aralıklarla devam edecek kar yağışı nedeniyle kentte ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi.

Vatandaşlara, yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları uyarısında bulunulan açıklamada, Ovacık’a bağlı belde ve köylerde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, Ovacık Spor Lisesi dışındaki okullarda, eğitim öğretime bugün ara verileceği kaydedildi.

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Eflani ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların 31 Aralık Perşembe tatil edildiği kaydedildi.

Kastamonu’da eğitime kar engeli

Kastamonu’nun Şenpazar ve Bozkurt ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle okullarda bugün eğitim yapılmayacak.AA muhabirinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgiye göre, kar yağışının etkisini sürdürdüğü Şenpazar ve Bozkurt’taki okullarda eğitime bugün için ara verildi.
Tokat’ta eğitime kar engeliTokat’ın Yeşilyurt ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bugün için tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğunu söyledi.Yazıcı, yaşanabilecek sıkıntılar göz önüne alınarak bugün ilçe genelindeki ilk ve ortaokullarda eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını kaydetti.

Tokat’ın Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle bugün okullarda eğitim yapılmayacİl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tokat’ın ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğunu söyledi.

Yazıcı, yaşanabilecek sıkıntılar göz önüne alınarak bugün Almus, Artova, Başçiftlik ve Niksar ilçelerindeki okullarda eğitime ara verildiğini kaydetti.

Sivas’ta eğitime kar engeli

Etkili olan kar yağışı nedeniyle Suşehri ilçesinde bugün tam gün eğitime ara verildi.

Öte yandan ilçede etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar yağışını nedeniyle, Suşehri-Sivas karayolunun 2010 rakımlı Geminbeli Geçidi’nde zaman zaman trafikte aksamalar yaşanıyor.
Sivas’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle Akıncılar ve Gölova ilçelerinde bugün eğitime ara verildi.

Kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı dolayısıyla Akıncılar ve Gölova’daki ilk ve orta dereceli okullarda bugün tam gün eğitimine ara verildiği belirtildi.

Kamuda çalışan hamileler ile engellilerin de bugün izinli sayılacağı ifade edildi.

Öte yandan, D-100 karayolunun Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova ilçelerindeki kesimlerinde, kar yağışı nedeniyle trafikte zaman zaman aksamalar yaşanıyor.

Karayolu ekipleri, hasarlı trafik kazalarının yaşandığı bölgede kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Trafik ekipleri de sürücüleri yağış ve buzlanma nedeniyle dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıyor.

Çorum’da eğitime 2 gün kar engeli

Çorum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve 10 ilçede eğitime 2 gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ile Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, Laçin, Oğuzlar, Mecitözü, Ortaköy, Sungurlu ve Uğurludağ’daki ilk ve orta dereceli tüm okulların bugün ve bugün tatil edildiği belirtildi.

Kent merkezi ile söz konusu 10 ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamilelerin de 2 gün süreyle idari izinli sayılacakları kaydedildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL