Bu da Yurdumun Atıl Okulu…

Eğitim Güncel
Bu okullardan biri de Amasya‘ya bağlı  Musa Köyü… Bu köyde eğitim gören 19 öğrenci okullarının tadilatta olması nedeniyle atıl durumdaki kahvehanede eğitim görüyorlar… Kent...
EMOJİLE

Bu okullardan biri de Amasya‘ya bağlı  Musa Köyü… Bu köyde eğitim gören 19 öğrenci okullarının tadilatta olması nedeniyle atıl durumdaki kahvehanede eğitim görüyorlar…

Kent merkezine 34 kilometre uzaklıktaki 85 haneli Musa Köyü‘ndeki 3 derslikli ilköğretim okulu, bakım ve onarıma alındı.

Bunun üzerine ilköğretim, 1, 2 ve 3. sınıfa devam eden 19 öğrencinin eğitim göreceği yeni bir mekan bulundu. Daha önce kahvehane olarak kullanılan köy muhtarlığına ait atıl durumdaki ahşap mekan sınıf olarak düzenlenerek eğitime burada başlandı.

Geçici olarak burada ders işlediklerini kaydeden ücretli öğretmen Hüseyin Kılıç, okulun tadilatta olması nedeniyle, daha önce kahvehane olan, ancak bir süredir kullanılmayan yerin sınıf olarak düzenlendiğini söyledi.

Kılıç, yetkililerin kendilerine okulun tadilatının bir ay içinde tamamlanarak teslim edileceğini söylediklerini bildirdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de tadilat ihalesinin gecikmesi nedeniyle onarımın yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilemediğini söyledi.

Köydeki 4. ve 5. sınıf öğrencilerinin taşımalı sistemle başka okullarda eğitimi gördüğünü belirten yetkililer, 1. 2. ve 3. sınıf öğrencileri için de bu şekilde bir geçici çözüm bulunduğunu ifade ettiler.