Böyle Öğretmenler de Var!..

Eğitim Güncel
Ağrı‘nın Doğubayazıt ilçesindeki köy okulunda görevli öğretmenler, tatillerini yarıda bırakarak yeni eğitim dönemine hazırlanmak için okulu onarımdan geçiriyor. Doğubayazıt ilçesine bağlı, İran ...
EMOJİLE

Ağrı‘nın Doğubayazıt ilçesindeki köy okulunda görevli öğretmenler, tatillerini yarıda bırakarak yeni eğitim dönemine hazırlanmak için okulu onarımdan geçiriyor.

Doğubayazıt ilçesine bağlı, İran sınırında bulunan Telçeker köyündeki 8 derslikli Garnizon Telçeker İlköğretim Okulu, fedakar öğretmenler tarafından yeni eğitim öğretim dönemine hazırlanıyor.

Tatillerini yarıda bırakarak Doğubayazıt‘a gelen 5 öğretmen, okulun bakım ve onarımı için kendi aralarında para topladı.

Paranın yetersiz kalması üzerine öğretmenler, köyde maddi durumu iyi olan vatandaşlardan ve esnaftan destek istedi.

Toplanan parayla boya ve malzeme alan öğretmenler, önce dış cephe boyasını kazıdı. Öğretmenler, daha sonra okulu boyamaya başladı.

Öğretmenlerin okulda fedakarca çalıştığını öğrenen İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Ersü, Telçeker köyüne gitti.

Okul Müdürü Ramazan Dursun ve öğretmen Tuba Karadeniz‘i okulun onarımında çalışırken bulan Ersü, okulun durumu hakkında bilgi aldı.

Öğretmenleri çalışmasından dolayı kutlayan Cemal Ersü, onarım için bir miktar para yardımında bulundu.

Okul Müdürü Ramazan Dursun ise kendi aralarında para toplayarak okulu onarmaya çalıştıklarını belirterek, ”Diğer 3 öğretmen sınav nedeniyle Van’a gitti. Sınav sonrası tekrar Doğubayazıt’a gelerek onarım çalışmalarına devam edecekler” dedi.