Eğitim Güncel

Bazı illerde eğitime ara verildi

Bursa Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte bugün buzlanma ve don olayı meydana gelmesi beklendiği bildirildi. Açıklamada, bu nedenle il genelinde tüm anaokulları, ilk ve orta okullar ile liselerde 1 gün..

Bazı illerde eğitime ara verildi

Bursa

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte bugün buzlanma ve don olayı meydana gelmesi beklendiği bildirildi.

Açıklamada, bu nedenle il genelinde tüm anaokulları, ilk ve orta okullar ile liselerde 1 gün eğitim öğretime araverilmesinin uygun görüldüğü kaydedildi.

Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı aktarıldı.

Çorum

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli tüm okulların Valilik kararı ile 20 Ocak Çarşamba tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamilelerin de bugün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Bayburt

Bayburt’ta yoğun kar nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilde karın etkisinin artarak devam ettiğini belirterek, ‘Bu nedenle Bayburt genelinde tüm okullarda 20 Ocak Çarşamba günü eğitim öğretime bir gün ara verildi’ dedi.

Çağlayan, tüm kurumlarda engelli ve hamile personelin de bir gün idari izinli sayılacağını kaydetti.

Erzincan

Erzincan’da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle bazı ilçelerde okullar bugün tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Çayırlı ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların tamamında, Refahiye ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamında eğitim gören öğrenciler için eğitime 20 Ocak Çarşamba ara verildi.

Ordu

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde etkili olan karın bazı olumsuzluklar oluşturabileceği belirtildi.

Açıklamada, Akkuş ilçesinde İMKB Yatılı Bölge Okulu ve Ahmet Cürebal İmam Hatip Ortaokulu hariç tüm okullar, Gölköy ilçe merkezi hariç tüm okullar ile Aybastı, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerindeki okulların tamamında eğitim ve öğretime 20 Ocak Çarşamba ara verildiği ifade edildi.

Bitlis

Bitlis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Bitlis merkez ile bağlı köylerde kar yağışı ve tipinin eğitimde aksamalara yol açacağını vurgulayarak, okullarda eğitime ara verildiğini açıkladı.

Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç ise hava koşullarından dolayı yaşanacak olumsuzlukları önlemek amacıyla ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime ara verildiğini söyledi.

Bu arada, Tatvan, Ahlat ve Hizan ilçelerinde de taşımalı eğitim gören öğrencilerin izinli sayılacakları bildirildi.

Zonguldak

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı merkez ilçe ve merkeze bağlı beldelerin yanı sıra köyler ile Kozlu ve Kilimli ilçelerinde okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.Öte yandan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli veya hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL