Eğitim Güncel

Bayrampaşa’da ilk ders Başkan Aydıner’den

2013-2014 eğitim-öğretim yılı, tüm yurtta olduğu gibi Bayrampaşa’da da törenle başladı. Hacı İlbey İlköğretim Okulu’nda düzenlenen yeni eğitim-öğretim yılı açılış törenine Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner,..

Bayrampaşa’da ilk ders Başkan Aydıner’den

2013-2014 eğitim-öğretim yılı, tüm yurtta olduğu gibi Bayrampaşa’da da törenle başladı. Hacı İlbey İlköğretim Okulu’nda düzenlenen yeni eğitim-öğretim yılı açılış törenine Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Cemil Yıldız, Bayrampaşa Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Kenan Kırali, Bayrampaşa Müftüsü İzzet Şener, okul müdürleri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Tören boyunca minik öğrenciler, birbirinden renkli dans gösterilerini sergiledi.

Törende anlamlı bir konuşma yapan Başkan Aydıner, daha sonra çocuklarla birlikte sıralara oturarak onların ilk ders heyecanına ortak oldu.

“Çocuklarımızı, gençlerimizi ve ülkemizi yarına taşıyacak olan bir eğitim-öğretim yılına daha hep birlikte başlıyoruz. 2013-2014 eğitim-öğretim yılına başlarken, çocuklarımızın ve gençlerimizin heyecan ve coşkularını yürekten paylaşıyor; değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum” diyen Başkan Aydıner konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Türkiye genelinde milyonlarca öğrencimiz için ders zili bugün çaldı. Bu zil çocuklarımız ve gençlerimiz için ne kadar önemliyse, çocuklarının daha iyi bir gelecekle buluşmasını isteyen anneler-babalar içinde o derece önem arz etmektedir.

Bugünün eğitimi temelinde, dünya arenasında yarının Türkiye’sinin yükseleceği unutulmamalıdır. Ülkemizin dünyada yükselen çıtasını daha da yükseltmek için hiçbir şeye olmadığı kadar, eğitime ve öğretime önem vermek bizlere düşen önemli bir görevdir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemizdeki tüm öğrencilerimizi eğitim-öğretim yolculuklarında yalnız bırakmayacağız, Belediyemizin imkânları ölçüsünde tüm öğrencilerimize ve okullarımıza gereken her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz.

Çok daha etkili sanayi hamleleri yapabilmek, teknolojik ürünleri sadece kullanan değil, onları üreten ve satan bir ülke olabilmemizin yolu eğitimdeki kaliteye bağlıdır. Bilgiye sahip olmak ve bilinmeyeni bilmek tarihin tüm kesitlerinde milletlere kazanç olarak geri dönmüştür. Bugün sağlam atılmış eğitim temelinde yeni projelere, farklı, çok fonksiyonlu ürünlere imza atan toplumlar dünya arenasında saygınlıklarını artırdıkları gibi büyük maddi kazançlar da elde etmektedirler.

Biz çağdaş ve sürekli yenilenen eğitim sistemimizle yön verilen değil, yön veren ülke olmaya devam edeceğiz. Dünya bizim teknolojik ürünlerimizi konuşacak; insanlar evlerinde, ofislerinde bizim ürünlerimizle yaşamlarını kolaylaştıracaklar. Bunlar son 11 yıldır oluyor. Türkiye bugün geldiği noktada teknoloji satıyor. Ortadoğu’ya, Kafkaslara, Orta Asya’ya, Balkanlar’a ve hatta Avrupa’ya bugün biz öz teknolojimizin ürünlerini satıyoruz. Bunlar emekle, eğitimle ve azimli çalışmalarla oluyor.

Gençlerimizle, genç beyinlerimizle halkımızla daha yürüyecek çok yolumuz var. Kaliteli eğitim anlayışımızla Fatih’in surda açtığı mukaddes gedikten geçeceğiz ve büyük Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz.

2013–2014 eğitim-öğretim yılının değerli öğretmenlerimize, çocuklarımıza, gençlerimize, ailelerine ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor; tüm öğrencilerimize eğitim yolculuklarında başarılar diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL