Eğitim Güncel

Bayrampaşa Bilgi Merkezi’nde yaz okulu bir başka

Sadece eğitim-öğretim döneminde değil 12 ay boyunca çocukların hizmetinde olmayı amaç edinen Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi bu yıl da mezunlarını görkemli bir tören ile mezun ettikten sonra yaz okulu çalışmalarını başlattı. Çocukların..

Bayrampaşa Bilgi Merkezi’nde yaz okulu bir başka

Sadece eğitim-öğretim döneminde değil 12 ay boyunca çocukların hizmetinde olmayı amaç edinen Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi bu yıl da mezunlarını görkemli bir tören ile mezun ettikten sonra yaz okulu çalışmalarını başlattı.

Çocukların eğitimden zevk almasını eksene alarak yaz-kış demeden yapılan eğitim, öncelikle öğrenciler tarafından ilgi görüyor. Velileri zorlayan öğrenciler, memnuniyetlerini ortaya koyan anne-babalarla birlikte aile sıcaklığında eğitim kıştan-yaza, yazdan-kışa, mevsimler boyu oyun tadında sürüyor. Bilgi Merkezi havuz sıkıntısı çekilen İstanbul’da futbol sahasına kurulan demonte havuzla hizmete sokuyor.

Büyük ilginin oluştuğu Yüzme Kulübünün yanında, spor kulüpleri, değerler eğitimi yaz tatilinin özelliklerini gözeterek programlanıyor. İşte yaz okulunda faaliyet gösteren kulüpler:

1. YÜZME 

2. BASKETBOL (ERKEK ÖĞR)

3. VOLEYBOL (KIZ ÖĞR)

4. FUTBOL (ERKEK ÖĞR)

5. TEKVANDO

6. KUR’AN-I KERİM DERSİ 

7. GENEL KÜLTÜR

8. HİTABET-DİKSİYON

9. PRATİK HAYAT DERSLERİ 

10. BİLGİSAYAR 

11. MÜZİK (GİTAR, BAĞLAMA, UD)

Çocukların yaşlarına uygun gelişiminin rehberlik tarafından izlendiği programda, özgüveni oluşturma üzerinde önemle duyuruluyor. Ayrıca Hitabet-Diksiyon eğitimi ile çocukların toplum önünde kendilerini ifade etmeleri amaçlanıyor. Spor kulüplerinde sağlıklı olmanın, sporcu olma,  hedefi belirlemenin yanında erdemli olmanın önemi de veriliyor.

Müzikle verilen eğitimle çocukların kendilerini keşfetme imkanı sağlanıyor. Müziğe ait temel kavramlar enstrüman kullanma eğitimi de veriliyor. Yine, kız öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği kulüplerden Pratik Hayat Kulübünde neşeli çalışmalar yapılıyor. Yemek yapmaktan, düğme dikmeye, pek çok ev işlerine ait becerilerle çocuklar hayata hazırlanıyor.

5 Haziran tarihinde başlayan kayıtlar 15 Haziran’da sona erecek. 

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi tarafından organize edilen yaz okulunda dersler Bilgi Merkezi’nin sınıflarında meslek dersi öğretmenleri tarafından verilecek. Sporsal faaliyetler ise Terezidere ve Arda Turan Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.

Yaz okulu boyunca öğrencilerin tüm kıyafetleri Bilgi Merkezi tarafından karşılanacak.

Ayrıca yaz okuluna katılan her öğrenciye şapka, t-shırt ve kapri hediye edilecek.Şunu da belirtmeden geçmeyelim başvuruların Bilgi Merkezi’ne şahsen yapılması gerekiyor. 

Altıntepsi Bilgi Evi

Adres: Altıntepsi Mahallesi Yeni Sokak No:13 Bayrampaşa / İstanbul

Tel: 0(212) 501 74 40

Nazmiye Kaya Bilgi Evi

Adres: Kocatepe Mahallesi 19. Sokak No:100 Bayrampaşa / İstanbul

Tel: 0(212) 640 10 06

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL