Atölyede Eğitim 1. Oldu

Eğitim Güncel
Dünya Bankası’nın düzenlediği ‘Türkiye’de Gençlik: Geleceğimizi Şekillendirelim’ başlığı altında düzenlenen Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması’nın galibi, Koç Holding&...
EMOJİLE

Dünya Bankası’nın düzenlediği ‘Türkiye’de Gençlik: Geleceğimizi Şekillendirelim’ başlığı altında düzenlenen Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması’nın galibi, Koç Holding’in yürüttüğü “Meslek Lisesi Memleket Meselesi-MLMM” projesinin bursiyerleri oldu.

Koç Holding şirketlerinden Birmot ve İzmir’in Konak Motor Meslek Lisesi öğrencilerinin birlikte hazırladığı ‘Okulum Yetkili Serviste Projesi’ yarışmanın birincisi oldu. Dünya Bankası’nın yarışmasında meslek lisesi kategorisine sponsor olan Koç’un verdiği 20 bin dolarlık desteği de bu öğrenciler aldı. Bu projenin birinci seçilmesinde ise, ‘meslek lisesi öğrencilerinin teknik derslerini okul yerine otomotiv sektöründe faaliyet gösteren tüm yetkili servis ve otomobil fabrikaları bünyesinde almaları’ önerisi etkili oldu. MLMM bursiyerlerinin 23 ilden toplam 59 projeyle katıldığı bu yarışmanın birinci olan öğrencileri Nakkaştepe’de ağırlayan Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Koç Holding Kurumsal İletişim ve Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç, yürüttükleri modelin başarısına dikkat çekti.

Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi’nde büyük yol alındığını dile getiren Koç, şöyle konuştu: “Amacımız tüm taraflar nezdinde mesleki eğitim-istihdam ilişkisinin önemi hakkında farkındalık yaratmaktı. Bugün toplumun her kesiminde mutabakat gittikçe güçleniyor.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme