AÖL 1. dönem sınavı ne zaman? 2018 Açıköğretim Lisesi yeni kitapları ne zaman verilecek?.

Eğitim Güncel
AÖL sınavı için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Açık Öğretim Lisesi’nde (AÖL) eğitim gören öğrenciler 1. dönem sınavı için hazı...
EMOJİLE

AÖL sınavı için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Açık Öğretim Lisesi’nde (AÖL) eğitim gören öğrenciler 1. dönem sınavı için hazırlıklarını sürdürüyor. MEB’in yayımladığı duyuruya göre, 1. dönem sınavlarının yapılacağı tarih açıklanırken, Açık Öğretim Lisesi ders kitaplarının da değiştiği bildirildi. Peki, AÖL 1. dönem sınavı ne zaman? AÖL yeni kitaplar ne zaman verilecek? İşte ayrıntılar…

2018 AÖL 1. DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

2018-19 eğitim öğretim yılı 1. dönem sınavları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, sınav tarihini merak ediyor. MEB’in yayımladığı duyuruya göre, AÖL 1. dönem sınavları 08-09 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacak. Bu sınav ve bundan sonra yapılacak tüm sınavlarda yeni kitaplardan sorumlu olunacak.

AÖL YENİ KİTAPLAR NE ZAMAN VERİLECEK?

AÖL ders kitaplarının tamamı; Talim ve Terbie Kurulu Başkanlığı Kurul Kararıyla yenilenen öğretim programları doğrultusunda hazırlanıp basıldı.

Yeni basılan kitaplar, halk eğitimi merkezlerine en geç 31 Ekim 2018 tarihine kadar ulaştırılacak. Halk eğitimi merkezleri öğrencilere yeni basımı yapılan kitapların dağıtımını yapacak.

 

 

Kaynak: Takvim