Akademisyenler özlük hakları için TBMM’ye gidiyor

Eğitim Güncel
Akademisyenler, Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) öncülüğünde özlük haklarının iyileştirilmesi talebiyle 21 Ocak Salı günü saat 13.30′da TBMM önünde basın açıklaması yapacak. ÖGEDER’den yapılan açık...
EMOJİLE

Akademisyenler, Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER) öncülüğünde özlük haklarının iyileştirilmesi talebiyle 21 Ocak Salı günü saat 13.30′da TBMM önünde basın açıklaması yapacak.

ÖGEDER’den yapılan açıklamada, 2012 yılında akademisyenlerin özlük haklarında iyileştirme yapılacağının Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından açıklandığı, 2013 Kasım ayında da Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilen kampta Başbakan’ın konuyla ilgilendiği ve özlük haklarında iyileştirme yapılmasına kesin gözüyle bakıldığı belirtilerek, torba yasa ile gereken iyileştirmelerin yapılacağı söylendiği halde akademik personelin özlük haklarının torba yasa da yer almadığı vurgulandı. Açıklamada, 2012 yılından bu yana umutla iyileştirme bekleyen akademisyenlerin süresi belli olmayan bir şekilde ötelendiği, diğer meslek gruplarıyla karşılaştırıldığında akademisyenlerin pek çok lise mezunu memurdan dahi düşük bir ücrete çalıştırıldığı ifade edildi. Bu durumun akademisyenler için artık kabul edilemez bir hale geldiği belirtilen açıklamada, tüm akademisyenlere de 21 Ocak için çağrı yapıldı.