Eğitim Güncel

‘Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı’ için kayıtlar başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Anadolu Üniversitesi (AÜ) işbirliğiyle Avrupa’da yaşayan öğrenci adayları için yürütülen, ‘Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı’ için kayıtların 16 Eylül’e kadar yaptırılabileceği belirtildi. Anadolu Üniversitesi..

‘Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı’ için kayıtlar başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Anadolu Üniversitesi (AÜ) işbirliğiyle Avrupa’da yaşayan öğrenci adayları için yürütülen, ‘Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programı’ için kayıtların 16 Eylül’e kadar yaptırılabileceği belirtildi.

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu Program Görevlisi Semra Önder, ‘Açık lise programımıza, Batı Avrupa ülkelerinde yerleşik veya en az altı ay süreli geçerli oturma iznine sahip olmaları koşuluyla, Türkiye’de ortaokulu yani ilköğretim okulunu bitirmiş olanlar, Türkiye’de genel lise, meslek lisesi veya dengi bir okula devam ederken tasdikname alıp ayrılanlar ile yurt dışında öğrenim görüp denklik yaptırmış ve denklik sonucu lise mezunu olmadığı anlaşılan adaylar başvurabilirler.’ dedi.

Başvurular internet üzerinden yapılacak

Adayların 2016-2017 öğretim yılı için yeni kayıt başvurularını online ortamda www.anadolu-uni.de web sayfası üzerinden yapabileceklerini ifade eden Önder, ’16 Eylül 2016 günü mesai bitimine kadar istenen belgeleri usulüne uygun ve eksiksiz olarak bir zarf içinde, Anadolu Üniversitesi’nin Köln’deki Batı Avrupa Bürosuna postayla göndermesi ya da şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi işbirliğinde yürütülen programlar ile yaşı, mesleği ve uyruğu fark etmeksizin Türkçe bilen ve eğitim düzeyini belgeleyen herkes evinden ve işinden ayrılmadan kendine ve geleceğine yatırım yapabilir.’ şeklinde konuştu.

Sınavlar bu yıl Almanya’nın Köln, Berlin, Münih, Stuttgart, Frankfurt, Hamburg, Fransa’nın Paris, Belçika’nın Brüksel, Hollanda’nın Den Haag, Avusturya’nın Viyana, İsviçre’nin Bern kentleri olmak üzere toplam 11 merkezde yapılacak.

Kayıtlar hakkında hafta içi 14.00 – 17.00 saatleri arasında 0049 221 511 047 nolu telefon üzerinden veya [email protected] elektronik posta adresine yazarak ayrıntılı bilgi alınabilecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL