Açık Lise Kayıtları İçin Son Gün Cuma

Eğitim Güncel
Çeşitli nedenlerle okuyamayan ve eğitimini dışarıdan tamamlamak isteyenler vatandaşlar için 23 Ocak Pazartesi başlayan “Açık Lise” kayıtları, 3 Şubat Cuma günü sona erecek. Kayıtlar Türkiy...
EMOJİLE

Çeşitli nedenlerle okuyamayan ve eğitimini dışarıdan tamamlamak isteyenler vatandaşlar için 23 Ocak Pazartesi başlayan “Açık Lise” kayıtları, 3 Şubat Cuma günü sona erecek. Kayıtlar Türkiye genelindeki tüm Halk Eğitimi Merkezleri’nden veya Kültürlü Gençlik Derneği’nden yapılabilir.
 

ÜLKEMİZDE 6.1 MİLYONU OKUR-YAZAR OLMAYAN 25 MİLYON İNSANIMIZIN DİPLOMASI YOKTUR! BU DA ÜLKE NÜFUSUMUZUN %35’İ EDER!

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kültürlü Gençlik Derneği Başkan Vekili Ayşe Vızvız; “Gelişmiş ve modern bir Türkiye’ye giden yolun eğitimden geçtiğini belirterek, 2001 yılından bu güne kadar Türkiye genelinde yaptığımız kampanyalarla 200 bini İstanbul’da olmak üzere 700 bini aşkın kişi “Açık Lise ve Açık İlköğretim’e” kayıt yaptırdı. Şimdi ise sıra da yine bir “Açık Lise” kayıtları var. Daha fazla kişiyi okumaya çağırıyoruz” dedi.

KİMLER BAŞVURABİLECEK

Açık Öğretim Lisesi’ne, ilköğretim veya ortaokul mezunları ile lise ara sınıflardan ayrılan öğrencilerin başvuru yapabileceğini ifade eden Vızvız, “Kültürlü Gençlik Derneği olarak ülkemizin kanayan yarası olan eğitim sorununu gidermek için yaptığımız çalışmalarda, 7 yılda 700.000 insanımızı Açık Öğretim vasıtasıyla eğitimle tanıştırdık. Bu sayının %59’unun bayan olması ayrıca sevindiricidir. Şimdi ise “Cumhuriyetimizin 100. yılında diplomasız kimse kalmayacak” hedefi ile yüz binlerce insanımızı eğitime kazandıracağız” dedi.

Genel Başkan Vekili Vızvız ayrıca, “Kültürlü Gençlik Derneği’nde gönüllü öğretmenler eşliğinde Açık İlköğretim ve Açık Lise öğrencilerine Fatih’te bulunan Genel Merkez binamızda gönüllü ders veriyoruz. İhtiyaç duyan tüm öğrencilere kapımız açık” dedi.

Bilgi İçin:

Kültürlü Gençlik Derneği: 0212 534 69 69 (Gönül Kalkay)

Timetürk