8 Bin Öğrenciye Burs

Eğitim Güncel
Ekim-Kasım-Aralık-Ocak aylarına ait 400’er TL, 12 Şubat’tan itibaren öğrencilerin hesabına yatırılmış olacak. Maddi imkanları yetersiz ve başarılı üniversite öğrencilerini aylık 100 TL bur...
EMOJİLE

Ekim-Kasım-Aralık-Ocak aylarına ait 400’er TL, 12 Şubat’tan itibaren öğrencilerin hesabına yatırılmış olacak.

Maddi imkanları yetersiz ve başarılı üniversite öğrencilerini aylık 100 TL burs vererek destekleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, 30 bin öğrenci hedefine hızla yaklaşıyor. 2008-2009 dönemi Ahmet Piriştina Bursu’nda başvuruları sonuçlandırılan öğrenci sayısı 18 bine yükseldi. Geçtiğimiz ay 10 bin öğrenciye 300’er TL ödeme yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 12 Şubat’tan itibaren, başvuruları değerlendirilen 8 bin öğrenciye daha ödeme yapmaya başlayacak. Ekim-Kasım-Aralık-Ocak aylarını kapsayan 400’er TL, bu grupta yer alan öğrencilerin banka hesaplarına yatırılacak. İlk gruptaki 10 bin öğrenci ise Ocak ayı burs bedeli olan 100’er TL’lerini hesaplarından çekebilecek.

"DEĞERLENDİRMELER ARALIKSIZ SÜRÜYOR"

Burs verilecek öğrenci sayısını bu yıl 30 bine çıkarmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, yapılan başvuruların değerlendirmelerine göre geçtiğimiz ay ilk 10 bin öğrenciye ödeme yapmaya başlamış, öğrenciler Ekim-Kasım-Aralık dönemlerini kapsayan 3 aylık burs bedellerini hesaplarından çekmişti. Aralıksız süren değerlendirmeler neticesinde ikinci grup kapsamında da 8 bin öğrenciye Ekim ayından bugüne biriken burs bedellerinin ödenmesi kararlaştırıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, başvuruların adil ve sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesi adına bir hayli titiz davranıldığını belirterek, “Şu ana kadar 18 bin öğrencimizin başvurusunu sonuçlandırdık. Önümüzdeki günlerden itibaren bu sayının 30 bine çıkacağını ve hatta aşılabileceğini umuyoruz” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme