66 yaşında lise öğrencisi

Eğitim Güncel
İlkokuldan sonra okula devam etmeyerek 16 yaşında evlenen 7 çocuk ve 7 torun sahibi Özyurt, bir arkadaşının teşvikiyle eğitimini sürdürmeye karar verdi. Eğitimtercihi.com’da yer alan habere göre...
EMOJİLE

İlkokuldan sonra okula devam etmeyerek 16 yaşında evlenen 7 çocuk ve 7 torun sahibi Özyurt, bir arkadaşının teşvikiyle eğitimini sürdürmeye karar verdi.

Eğitimtercihi.com’da yer alan habere göre, önce açık öğretimle ortaokulu bitiren Özyurt,  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce başlatılan “Yüz Yüze Eğitim” projesi kapsamında Mesleki Açık Öğretim Lisesine de kaydını yaptırdı.

Lise son sınıf sınavlarına hazırlanan Özyurt, kendisi gibi açık öğretim lisesine kaydını yaptıran çoğunluğu torunu yaşındaki öğrencilerle aynı sınıfta eğitimimini sürdürüyor.

Özyurt, Zonguldak İmam Hatip Lisesinde eğitim gördüğü sınıfta gazetecilere yaptığı açıklamada, okula devam edememenin içinde uhde olduğunu, yıllar sonra hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Çocuklarından ikisinin mezun olduğu lisede ders aldığını anlatan Özyurt, “Ailem okumam için bana destek veriyor. Her şey kitaplardan öğrenilmiyormuş.  Bir insan bir şeyi çok isterse Allah onu nasip ediyor. Beni örnek alarak yaşıtlarımın ve gençlerin eğitim azminin artığını hissetmek beni mutlu ediyor” diye konuştu.

Özyurt, sınıftaki diğer öğrencilerin çoğunun torunu, öğretmenlerin ise çocuklarının yaşında olduğunu vurgulayarak, lise bitirme sınavlarında başarılı olacağına inandığını kaydetti.