Eğitim Güncel

5 Ocak Salı günü hangi illerde okullar tatil edildi?

Ordu Ordu’nun Gölköy, Gürgentepe ile Mesudiye ilçelerinin tamamında eğitime bir gün ara verildi. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde 4 gündür etkili olan kar yağışı ve..

5 Ocak Salı günü hangi illerde okullar tatil edildi?

Ordu

Ordu’nun Gölköy, Gürgentepe ile Mesudiye ilçelerinin tamamında eğitime bir gün ara verildi.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde 4 gündür etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının bazı ilçelerde buzlanmaya yol açtığı ve yaşamı olumsuz etkilediği belirtildi.

Olumsuz şartlar nedeniyle 5 Ocak Salı günü Gölköy, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinin tamamında ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime ara verildiği kaydedildi.
Ağrı
Ağrı’da olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ile Diyadin, Taşlıçay, Tutak, Hamur ve Doğubayazıt ilçelerinde okullar bugün tatil edildi.
Kastamonu
Kastamonu’nun Daday, Doğanyurt, Bozkurt, Şenpazar, Çatalzeytin ve Doğanyurt  ilçelerinde bugün ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.  Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.
Bayburt
Bayburt’un Demirözü ilçesinde kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildi.


Sivas
Yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime 2 gün ara verildi. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler, engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.
Giresun
Giresun’da, merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde bir gün, Şebinkarahisar ilçesinde ise iki gün eğitime ara verildi.

Giresun’da ise kaymakamlıklarından yapılan açıklamada, Bulancak ile Keşap ilçelerinde merkez ve köylerdeki ilkokul, ortaokul ile liselerin 5 Ocak Salı günü tatil edildiği bildirildi.

Görele ilçesinde ise köy okullarının aynı tarihte tatil edildiği ifade edilerek taşımalı sistemle merkezdeki okullarda eğitim gören öğrencilerin de izinli sayılacağı kaydedildi.
Diyarbakır

Diyarbakır’da etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelindeki bütün eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışının yoğunlaşarak artacağından ulaşım esnasında herhangi bir problem yaşanmaması ve buzlanma riski nedeniyle il genelindeki özel-resmi tüm eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 5 Ocak Salı ara verildiği duyuruldu.

Açıklamada, ayrıca, hamile ve engelli çalışanların da aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Tunceli
Tunceli’de kent merkezi ve Çemişgezek ilçesinde tüm eğitim kurumları ile Hozat, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Mazgirt ilçelerinde taşımalı eğitime 5 Ocak’ta bir gün ara verildi. Kent merkezindeki kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamileler de idari izinli sayılacak.
Gaziantep
Gaziantep’te etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda bugün eğitime ara verildi.
Olumsuz hava şartları nedeniyle kamu görevlisi malul ve engellilerin, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli olacağı kaydedildi.
Bingöl
Bingöl’de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildi.
Trabzon
Trabzon’un Araklı, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Of ve Sürmene ilçelerindeki tüm okulların 5 Ocak Salı günü tatil edildiği belirtildi.
Batman
Batman’da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verilecek. Kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de bugün idari izinli sayılacağını duyurdu.
Nevşehir
Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verilecek. Kamuda çalışan engelli ve hamileler de bugün idari izinli sayılacak.


Zonguldak
Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.
Hakkari
Hakkari’de merkez ve bağlı köyleri ile Şemdinli ve Yüksekova ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de idare izinli sayılacak.
Hatay
Hatay’ın Arsuz ilçesinde Kurtbağ ve Kozaklı mahalleleri ile Samandağ ilçesine bağlı Eriklikuyu, Batıayaz, Büyükoba, Yeniköy, Seldiren, Ceylandere, Çubukçu mahallelerinde de ilk ve orta dereli okullarda eğitime bugün ara verildiği açıklandı.
Elazığ
Elazığ’da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar bugün tatil edildi.
Kırşehir
Kırşehir merkez, Kaman ve Akpınar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün eğitime ara verildiği bildirildi.
Gümüşhane
Gümüşhane’de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta kent merkezi ile Dulkadiroğlu, Onikişubat, Türkoğlu, Nurhak, Afşin, Göksun, Elbistan, Ekinözü, Pazarcık ve Andırın ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
Kilis
Kilis’te yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 5 Ocak’ta ara verildiği belirtildi. Kamu görevlisi hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunanlar da aynı gün idari izinli sayılacak.
Malatya
Malatya il genelinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilirken, engelli ve hamile kamu personelinin idari izinli sayılması kararlaştırıldı.
Şanlıurfa
Şanlıurfa’da etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Haliliye, Eyyübiye, Karaköprü ve Siverek ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Harran Üniversitesi’nde de yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildiği bildirildi.
Adıyaman
Adıyaman’da da kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitime bugün ara verildiği bildirildi.
Şırnak
Şırnak’ta etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullar bir gün tatil edildi.
Van
Van’ın Erciş ilçesinde de Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
Yozgat
Yozgat’ta yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi, merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullar ile Boğazlıyan, Sorgun, Saraykent, Çayıralan, Çandır, Sarıkaya ve Yenifakılı ilçelerindeki okullarda eğitime bugün ara verildiği kaydedildi.

Siirt

Siirt’te yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde, yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüş ve buzlanma nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklardan çocukların etkilenmemesi için eğitim ve öğretime 5 Ocak Salı günü ara verildiği duyuruldu.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL