30 Bin Öğrenciye 30 Bin Ceket

Derimod‘un hayata geçirdiği "Ceket Değişim Kampanyası” kapsamında müşterilerinden topladığı 30 bin deri ceket ve mont Türk Kızılay’ı aracılığı ile yeni sahiplerine ulaşıyor.

Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim, 2009 yılında dünyada zor bir yıl yaşandığını, perakende dünyasının ise küresel ekonomik krizin etkilerini en yakından hisseden sektörlerden biri olduğunu hatırlattı. Türk Kızılayı’nın genelde ikinci el ürünleri almadığını ifade eden Türk Kızılayı Genel Müdürü Tekin Küçükali, Derimod’un kendilerine ezber bozdurduğunu, değişim ürünlerinin bakım ve onarımının yapılarak, yenisinden ayırt edilmesinin zor olduğunu söyledi.

Küçükali, bu kampanyanın tüm sanayicilere örnek olması gerektiğine işaret ederek, istenildiğinde insanlara yardım etmek için bir yolun bulunabildiğini vurguladı. Küçükali, OrtaDoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve Fırat Üniversitesi‘nde kendilerinin şubelerinin olduğunu belirterek, "Bu deri mont ve ceketlerin ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine ulaştırılması gibi bir çalışmamız olacak. Üniversitelerde okuyan gelir durumu çok düşük öğrencilerimiz de var. Biz bunlara da yardımda bulunuyoruz. Bu kampanya kapsamında toplanan ürünleri de ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine dağıtarak değerlendirmeyi düşünüyoruz.” diye konuştu.