16 Aralık’ta okulların tatil edildiği yerler

Eğitim Güncel
Batman Batman’ın Sason ilçesine bağlı köylerde eğitim öğretime ara verildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, kar yağışının sebep olduğu don ve buzlanmadan dolayı 16 Aralık 2016 Cuma günü tüm k...
EMOJİLE

Batman

Batman’ın Sason ilçesine bağlı köylerde eğitim öğretime ara verildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, kar yağışının sebep olduğu don ve buzlanmadan dolayı 16 Aralık 2016 Cuma günü tüm köy okullarında eğitim öğretime bir gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, “Merkez okullarımızda ise taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir. Merkezde taşıma kapsamında olmayan tüm öğrenciler için okullar açık bulundurulacak ve eğitim öğretime devam edilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Giresun-Rize

Kar yağışı sonrasındaki soğuk havanın etkisiyle oluşan buzlanma nedeniyle Giresun ve Rize’nin bazı ilçelerinde okullar tatil edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan bilgiye göre, don ve buzlanma nedeniyle Giresun’un Çanakçı ilçesindeki tüm okullarda eğitim yapılmayacak.

Doğankent’te ise Süttaşı İlkokulu ve Ortaokulu, Çatak Köyü İlkokulu ve Ortaokulu ile ilçedeki okullara taşımayla gelen öğrenciler için eğitime ara verilmesi kararı alındı.

Rize’de ise Çamlıhemşin ilçesinde okullardaki öğrencilerin tamamına yakını taşımalı olması ve aşırı buzlanma oluşması nedeniyle eğitime ara verildi.

Muş

Muş’ta kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

Milli Eğitim İl Müdürü Cevdet Arslan, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda 16 Aralık Cuma günü itibarıyla, eğitim ve öğretime bir gün daha ara verildiğini belirtti.

Kentte kar yağışı nedeniyle okullar iki gündür tatil edilmişti.

Bolu 

Olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle Bolu’da tüm okullar, Bartın’da ise köylerde taşımalı eğitim yapılan tüm okullarda eğitime ara verilecek.

Bolu’da il genelinde olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek sıkıntılara binaen 16 Aralık Cuma il genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, engelli ve hamile kamu personelinin de bir gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Bartın

Bartın’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle köylerde taşımalı eğitim yapılan tüm eğitim kurumlarına bugün ara verilecek, kent merkezi, ilçe ve belde merkezlerinde ise eğitim devam edeceği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yüksek kesimlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği ve buzlanma yaşandığı belirtildi.

Eğitime kent merkezi, ilçe merkezleri ve belde merkezlerinde devam edileceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“16 Aralık Cuma günü köylerimiz ile taşıma yapılan okullarımızda yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bir gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiş olup, il, ilçe ve belde merkezlerimizde eğitim öğretim devam edecektir.” 

Çorum

Çorum merkezde kar yağışı dolayısıyla bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde kar, soğuk ve buzlanmadan dolayı yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Bu arada kar yağışının devam etmesi halinde bazı ilçelerde de yarın eğitime ara verilebileceği duyuruldu.

Elazığ

Elazığ Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları ve kuvvetli buzlanma nedeniyle Elazığ merkez ilçe ile Karakoçan, Palu, Kovancılar, Alacakaya, Arıcak, Maden ve Sivrice ilçelerindeki tüm okullar 16 Aralık Cuma tatil edildi.

Baskil ilçesinde ise sadece taşımalı eğitim gören öğrenciler için okulların tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Bingöl

Bingöl merkezde, kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar ve buzlanmanın ulaşımı aksatması nedeniyle 16 Aralık Cuma günü merkez ilçe, belde ve köylerinde ilk ile orta öğretime ara verildiği bildirildi.

Kent genelinde 278 köye ulaşım sağlanamıyor.

Düzce

Düzce’de kar yağışı nedeniyle Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerinde tüm okulların bugün tatil edildiği bildirildi.

Kaymakamlıklardan yapılan açıklamalarda, bölgede akşam saatlerinde etkisini artıran yoğun kar yağışının devam ettiği, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Yığılca ve Kaynaşlı’daki tüm okullarda eğitim öğretime 16 Aralık Cuma günü ara verildiği bildirildi.

Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı kaydedildi. 

Van

Van’ın Erciş ilçesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve tüm köylerinde anaokul, ilkokul, ortaokul ve liseler (pansiyonlu okullar da dahil olmak üzere) ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı diğer kurumlarda 16 Aralık Cuma günü, eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildiği belirtildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme