1 Günlük Üniversiteli Ol!

Koç Üniversitesi, üniversite hayatına adım atacak olan lise öğrencilerini, 24 saat boyunca kampüsünde ağırlayacak. Bir günlüğüne de olsa üniversiteli olmanın heyecanını yaşayacak öğrenciler ilgi alanlarına göre istedikleri derslere girip,  kampüsün spor, sinema, yurt gibi olanaklarından da faydalanacaklar.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ve üniversiteye adım atmak üzere olan öğrencilere kampüs hayatını bir gün boyunca yaşatacak olan “24 saatliğine Koç Üniversiteli” etkinliği 14–15 Temmuz, 16–17 Temmuz 21–22 Temmuz, 23–24 Temmuz tarihleri arasında Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde gerçekleşecek. Bu proje ile geçtiğimiz sene 160 lise öğrencisini ağırlayan Koç Üniversitesi, rehber Koç Üniversitesi öğrencileriyle katılımcı gençlere, gelecekleri ve meslek seçimleri ile ilgili kararlarını vermek konusunda destek olacak.

Geçtiğimiz yıl “Bir Günlük Koç Üniversiteli” etkinliğine, Özel Alman Lisesi, Robert Koleji, Beyoğlu Anadolu Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Notre Dame de Sion, Galatasaray Lisesi, St. George Avusturya Lisesi, TED Ankara Koleji ve Türkiye’nin her yerinden çeşitli Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinin katıldığı program çerçevesinde bilgisayar, elektronik, makina mühendisliği, kimya, psikoloji, hukuk, pazarlama ve ekonomi gibi dersler verilmişti. Öğrencilerin, ilgi alanlarına göre katıldıkları dersler, Koç Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilmişti.

Türkiye’de başka bir benzeri bulunmayan program dâhilinde henüz herhangi bir üniversiteye kayıt yaptırmamış öğrenciler, “24 saatliğine Koç Üniversiteli” etkinliği ile üniversiteli olmanın heyecanını Koç Üniversitesi, Rumeli Feneri Kampüsü’nde yaşayabilecekler.

Programa katılım ücretsiz olup katılmak isteyen öğrencilerin en geç 03.07.2009 tarihine kadar Koç Üniversitesi web sayfasında yer alan linke girerek katılım formunu doldurmaları gerekmektedir.