YÖK Anayasa değişikliği isteyecek

Çocuk Eğitimi
Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği’nce, Üsküdar Belediyesi Kültür ve Nikah Sarayı’nda düzenlenen ”Yeni Yükseköğretim Kanunu Taslak Önerisi Toplantısı”na katılan Yü...
EMOJİLE

Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği’nce, Üsküdar Belediyesi Kültür ve Nikah Sarayı’nda düzenlenen ”Yeni Yükseköğretim Kanunu Taslak Önerisi Toplantısı”na katılan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan  Çetinsaya, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Çetinsaya, taslağı hazırlarken Anayasa değişecekmiş gibi çalıştıklarını belirterek, ”Şu anki planımız; kamuoyunun önüne çıkarken ve ilgili otoritelerin önüne giderken, Anayasa’nın 130. ve 131. maddelerinin de değişmesini teklif etmek” dedi.
 
Çetinsaya, bu konuda pazartesi günü kamuoyuna yeni bir açıklama yapacaklarını söyledi.
 
Prof. Dr. Korkusuz: YÖK çok acil rotasyona gitmeli
 
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Refik Korkusuz ise ”Yeni YÖK Tasarısına Hukuksal Bakış” başlıklı konuşma yaptı.
 
Prof. Dr. Korkusuz, ”YÖK, çok acil rotasyona gitmeli. Türk milli eğitimini, yükseköğretimi kurtarmak istiyorsak bunu kabul etmek zorundayız” diye konuştu.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme