Yeni üniversitelilere ücretsiz ulaşım

Çocuk Eğitimi
Kocaeli Üniversitesi’ni tercih edip kazanan öğrenciler, 3 Eylül Pazartesi gününden 7 Eylül Cuma gününe kadar kayıt başvurularını yapabilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bu süre içerisinde ...
EMOJİLE

Kocaeli Üniversitesi’ni tercih edip kazanan öğrenciler, 3 Eylül Pazartesi gününden 7 Eylül Cuma gününe kadar kayıt başvurularını yapabilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bu süre içerisinde öğrencilerin Umuttepe Yerleşkesi’nde yapacakları başvuruları için ücretsiz belediye otobüs seferleri düzenleyecek.

Kocaeli’ne ilk defa gelen öğrencilerin zorluk yaşamaması amacıyla şehirlerarası otobüs terminaline broşürlerle bilgi verecek olan büyükşehir aynı zaman da karşılıklı olarak Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’ne ücretsiz otobüs seferi düzenleyecek. Seferler 3-7 Eylül günleri arasında gerçekleştirilecek. Seferler, sabah saat 08.00’de başlayıp 19.00’da sona erecek.

Üniversitenin diğer kampüslerine gitmek isteyenlere en yakın toplu taşıma araçlarının kalkış noktalarına yönlendirilme yapılacak. Büyükşehir yetkilileri ayrıca öğrencelere kent kart hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yetkililer, Kocaeli genelinde çalışan özel ve resmi toplu taşıma araçlarında elektronik ücret toplama sistemi olan kent kartın uygulandığını ifade ederek özellikle İzmit şehir merkezinde toplu taşıma araçlarında para ile biniş yapılmadığını mutlak suretle kent kartın alınması gerektiği kaydetti.

Kocaeli genelinde öğrenim gören öğrencilerin öğrenci indiriminden faydalanmaları için ise öğrenci kent kartı almak zorunda olduğunu bildiren yetkililer, kent kart için İzmit Kocaeli Fuar Alanı içersindeki Ulaşım Dairesi Başkanlığı Seyahat Kartları Bürosu, Gebze’de ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze hizmet binasına bürolarına başvurmalarının yeterli olacağını ifade etti. Yetkililer ayrıca 1 adet fotoğraf ve üniversiteden kayıt sonrası verilen okul giriş kartı 10 TL kart basım ücreti ile öğrenci kert kartının alınabileceğini belirtti.

ALO BÜYÜKŞEHİR

Kocaeli genelinde toplu taşıma konusunda dilek, temenni, şikayet ve bilgi almak için 24 saat görev yapan 444 11 41 no’lu Alo Büyükşehir’den, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde 08.00 – 19.00 saatleri arasında Ulaşım Dairesi Başkanlığı Hareket Amirliğinde görevli personellerimizden ve kayıt süresince Umuttepe Yerleşkesi’nde kurulacak olan ulaşım standındaki personellerimizden yardım alınabilecek.

cihan

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme