Yeni Bakan 4+4+4’e sahip çıktı

Çocuk Eğitimi
Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilen Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, yeni görevindeki ilk ziyaretini seçim bölgesi Eskişehir’e yaptı. Partisinin danışma toplantısına katılan Avc...
EMOJİLE

Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilen Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, yeni görevindeki ilk ziyaretini seçim bölgesi Eskişehir’e yaptı.

Partisinin danışma toplantısına katılan Avcı, Milli Eğitim alanında istikameti milletin çizdiğini söyledi. Avcı, "Milletin gösterdiği istikamette, milletin desteği ile önümüzdeki dönemi çok daha verimli, bereketli bir dönemi geçiririz." dedi.

Bakan Avcı, Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyareti sonrası AKP Eskişehir İl Divan Kurulu toplantısına katıldı. Burada yaptığı konuşmada Avcı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın AK Parti döneminde desteklenen en büyük bakanlık olduğunu ifade etti. Avcı, "AKP bütçedeki en büyük payı Milli Eğitim’e ayırdı.

Eğitim yatırımları uzun vadeli sonuçlar veren yatırımlardır. Ülkemizde 10 yıldır sürmekte olan güven ve istikrar ortamı bugün cesaret isteyen alt yapı yatırımları eğitim alanında da göze alınabiliyor." dedi. Kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen ve zorunlu eğitim süresini 12 yıla çıkaran eğitim düzenlemesi hakkında konuşan Bakan Avcı, "28 Şubat dayatmasının kalıntılarını son düzenlemeler uzun vadede sonuç verecek olan semereleri 10-12 yıl sonra tam anlamıyla alınabilecek olan alt yapı yatırımlarıdır.

Bu hükümet böylesine uzun vadede sonuç ve semere verebilecek bir reformu göze alabilmişse bu kendine olan özgüveni ve milletin desteğine olan güvenini gösterir." diye konuştu.

Milli Eğitim alanında yapılan çalışmaların Türkiye’nin geleceğini şekillendireceğini ifade eden Avcı, şöyle devam etti: "Önümüzün açık olduğunu, Türkiye’nin potansiyelinin tüm sorunlarını aşmada çoktan yeterli olduğunu, dolayısıyla Cumhuriyetimizin 100. yılında özellikle eğitim alanında çok mesafe almış bir ülke olarak inşallah daha erken sağlayacağız. Bunun için her şey sahada olur. Ankara’da bürokrasinin koridorlarında alınan kararlar şüphesiz önemli. Bizde istikameti millet çiziyor. Millet eğitim için de istikameti çizdi. Ama buna kulak verecek iktidarlar bulamadığı için biraz sıkıntılı süreç yaşadı. Milletin gösterdiği istikamette, milletin desteği ile önümüzdeki dönemi çok daha verimli, bereketli bir dönemi geçiririz."

aktif haber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme