Tezsiz Yüksek Lisans programı başladı

Çocuk Eğitimi
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nda 4. yıl için başvurular kabul olunacak. Öğrencilerin üç yarı yılda yüksek lisans eğitimlerini tamamlama şansın...
EMOJİLE

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nda 4. yıl için başvurular kabul olunacak. Öğrencilerin üç yarı yılda yüksek lisans eğitimlerini tamamlama şansını elde ettikleri Tezsiz Yüksek Lisans programı bu anlamda tezli programa göre tezli yüksek lisanstan farkı,  başvuru koşulu olarak Yabancı Dil Sınavı belgesi aranmaması olacak.

Ayrıca öğrencilerin tez hazırlama zorunlulukları da yine bu program dahilinde bulunmamakta. 1,5 yıllık öğrenimleri süresince öğrenciler toplam 30 krediyi başarıyla tamamlamakla yükümlü olup, bu 30 kredi öğrencilerin seçimi doğrultusunda 3 yarıyıla bölünecek. Program dahilinde gazetecilik sahasına ilişkin teorik bilgilerin yanı sıra mesleki donanımı kazandırmaya yönelik dersler de yer alacak. İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt Yerleşkesi’ndeki Sosyal Bilimler Enstitüsü binasında gerçekleştirilen dersler, 17:30 – 22:20 saatleri arasında yapılacak.

Kontenjanın 20 öğrenciyle sınırlı tutulduğu Tezsiz Yüksek Lisans programı için yeni gazeteci adaylarının başvuru tarih aralığı 2 Ocak 2013-11 Ocak 2013 olarak belirlendi. Başvurular İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne yapılacağı açıklandı.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme