Tarih kitaplarındaki ayrımcılık temizleniyor

Çocuk Eğitimi
Milli Eğitim Bakanı  Nabi Avcı, Talim Terbiye Kurulu’nun tarih kitaplarında bazı değişiklikler yapmak için çalışma içerisinde olduğunu söyledi.   Bakan Nabi Avcı, Marmara Üniversitesi&...
EMOJİLE

Milli Eğitim Bakanı  Nabi Avcı, Talim Terbiye Kurulu’nun tarih kitaplarında bazı değişiklikler yapmak için çalışma içerisinde olduğunu söyledi.
 
Bakan Nabi Avcı, Marmara Üniversitesi’nde  yapılan Avrasya Türk Dili ve Tarihi Eğitimi Uluslararası Sepozyumu’nda konuştu. Avcı, "Talim Terbiye Kurulu bütün tarih eğitimi konusunda çok köklü, yeniden çalışma içerisindedir. Tarih kitapları elden geçirilecek" dedi.
 
Avcı, "Bizi birleştirmesi beklenen ama tam tersi zaman zaman bizi ayıran ifadelerin bu kitaplardan temizlenmesi ve bütün millete hitap edecek, bütün milletin başarılarını ihtiva edecek kitapların yazımı konusunda Talim Terbiye Kurulu kapsamlı çalışma içerisinde" şeklinde sürdürdü.
 
Sempozyumun ardından çıkışta gazetecilerin bu konudaki sorularını cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya tarih kitaplarında ne tür bir düzenleme yapılacağı sorusuna, "Madde madde sayamam ama bütün tarih kitapları tek tek elden geçiriliyor. Her düzeydeki tarih kitapları, bir bütünlük içerisinde birbirini tamamlayacak bir anlayışla yeniden hazırlanıyor" cevabını verdi.
 
Tarih kitaplarında kendisini rahatsız eden çok unsur olduğunu söyleyen Bakan Avcı, "Örnek verebilir misiniz ?" sorusuna da " Onları düzelttiğimiz zaman göreceğiz. Ucu açık bir çalışma iyi bir çalışma olacak" cevabını verdi.
 
SBS sınavıyla ilgili sorulara yanıt vermeyen Bakan Avcı geniş güvenlik önlemleri altında üniversiteden ayrıldı.

Dünya Bülteni

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme