Safa Vakfı 2014 yaz etkinlikleri

Çocuk Eğitimi
1. Kur 16 Haziran-11 Temmuz, 2. Kur da 4-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yaz etkinlikleri kapsamında çocuklar yaşa ve seviyeye göre temel Kur’an-ı Kerim eğitiminin yanı sıra futb...
EMOJİLE

1. Kur 16 Haziran-11 Temmuz, 2. Kur da 4-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yaz etkinlikleri kapsamında çocuklar yaşa ve seviyeye göre temel Kur’an-ı Kerim eğitiminin yanı sıra futbol, yüzme, Go kart, hentbol, okçuluk, bowling, 5D sinema, basketbol, geziler, İslami sanatlar, kültürel faaliyetler ve birçok aktivite yapma şansına sahip oluyor. 

Safa Vakfı yaz etkinlikleri ile geleceğimiz olan çocuklarımıza yaz tatili döneminde güzel dinimizi severek öğrenmesine-yaşamasına vesile olarak, eğitimi neşeli hale getirerek kalıcı alışkanlıklar kazandıran, davranış modellemesini örnek Müslüman, örnek genç temelinde şekillendiren, kendi kendine harekete geçebilen ve organize olabilen, ailesi ile olan ilişkilerini geliştiren, görgü kurallarına uyan, arkadaş bilinci olan, yaratıcıyı tanıyan ve ona karşı sorumluluk bilincini geliştiren, Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve O’na uygun yaşama biçimi edinen, İslam ahlakını kazanan, Emr’i bil mar’uf  ve neh’i anil münkerin ne olduğunu kavrayan nesiller yetiştirmeyi amaçlıyor. 

Safa Vakfı ve Bağlı Kuruluşlar (Başakşehir Safa Vakfı, Kemali, Sultangazi, Elif Efendi Derğahı, Sami Seyhani Derneği) ve Anadolu’nun birçok il, ilçelerinde binlerce ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocukları kapsıyor. 

Yaz tatili dönemi (çalışma Ramazan-ı Şerif tarihine uygun olarak en az 6 hafta olarak planlanır. ) Her sınıfta 15 öğrenci olacak şekilde sınıf planlaması yapılarak, kaliteli bir etkinlik hedeflenir. Sınıf yaş, anlama hızı, seviye uyumu yönetici tarafından yapılır ve hassasiyetle takip edilir. Ders programı sabahtan öğleye kadar 4 ders olarak yapılır.

Günlük dersler 2 saat Kur’an Eğitimi, ardından Temel Dini Bilgiler (iman, ibadet, ahlak, siyer) dersi olarak işlenir. Öğrencilerin en az 1 vakit namazı cemaatle kılmasını sağlayarak uygulamalı eğitim de yapılıyor. 

Sosyal etkinlikler her gün öğle yemeği ve cemaatle namazdan sonra yapılır. Bunlar: Havuz, go kart, paintball, karigrafi,  planetorium, 5d sinema, bowling,  futbol, playsitation, İslami sanatlar, şehir içi-dışı geziler gibi…

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız!