Özürlü Memur Seçme Sınavı Pazar Günü

Çocuk Eğitimi
2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (2012-ÖMSS) 29 Nisan 2012 Pazar günü 81 il merkezinde yapılacak. Adayların özürleri nedeniyle yanlarında bulundurmaları gereken araç-gereç, ilaç, yiyecek ve içecekleri g...
EMOJİLE

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (2012-ÖMSS) 29 Nisan 2012 Pazar günü 81 il merkezinde yapılacak. Adayların özürleri nedeniyle yanlarında bulundurmaları gereken araç-gereç, ilaç, yiyecek ve içecekleri getirebileceği sınavda, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunlu tutuldu.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı’nın (2012-ÖMSS) 29 Nisan 2012 Pazar günü 81 il merkezinde sabah saat 10.00’da başlayacağı bildirildi. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyeceği kaydedilen açıklamada, “Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 20 Nisan 2012 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir” denildi.
 
Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacağı belirtilen açıklamada şöyle devam edildi:
 
“Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur.”
 
Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaportun kabul edileceğine dikkat çekilen açıklamada, nüfus cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarasının bulunması ve pasaportun süresinin de geçerli olması gerektiği ifade edildi. Üzerinde fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaportun kabul edilmeyeceği vurgulanan açıklamada, “Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır” ifadesinde bulunuldu.
 
Adaylar sınava, özürleri nedeniyle yanlarında bulundurmaları gereken araç-gereç, ilaç, yiyecek ve içecek getirebileceğinin altı çizilen açıklamada, şöyle denildi:
 
“Sınava cep telefonu, çanta, cüzdan, saat, elektronik büyüteç, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar ile kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve elektronik/mekanik cihazla, çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, cep bilgisayarı, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinesi vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla, silah ve benzeri teçhizatla, kalem, silgi, kalemtıraş, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, sözlük, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla giremezler.
 
Adaylara; kalem, silgi, kalemtıraş ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Her salonda en az bir duvar saati bulunacaktır.”
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme