Okulda hayatı öğreniyorlar

Çocuk Eğitimi
Muğla’daki özel bir okulda eğitim gören öğrenciler, ”Hayatı Okula Taşı Projesi” kapsamında çamaşır yıkamayı, düğme dikmeyi, ayakkabı boyamayı, musluk tamir etmeyi ve çay demlemeyi öğ...
EMOJİLE

Muğla’daki özel bir okulda eğitim gören öğrenciler, ”Hayatı Okula Taşı Projesi” kapsamında çamaşır yıkamayı, düğme dikmeyi, ayakkabı boyamayı, musluk tamir etmeyi ve çay demlemeyi öğreniyor.
Özel Piri Reis İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Ümit Tekin, okullarında eğitim-öğretim yılının başından itibaren ”Hayatı Okula Taşı Projesi”ni uygulamaya başladıklarını belirtti.
Proje kapsamında okulda eğitim gören birinci sınıftan 8’inci sınıfa kadar tüm öğrencilerin haftada bir gün uygulamalı eğitim aldığını ifade eden Tekin, ”Dersi haftada 1 saat uyguluyoruz. Projenin amacı çocukların yoğun olarak yaşadığı sınav ve derslerden kaynaklanan yorgunluğu atmalarını, bu sırada hayatın bazı zorluklarını öğrenmelerini sağlamak” dedi.

Anne babamıza yardım ediyoruz
Proje kapsamında ayakkabı boyayan 4’üncü sınıf öğrencisi Turgut Can ise ”Bir gün babam hasta olsa onun ayakkabısını boyayabilir veya ona yardımcı olabilirim” diye konuştu.
3’üncü sınıf öğrencisi Tuğra Yaşar da öğrencilerin çoğunun uygulamalı olarak haftada bir gün yapılan dersi sabırsızlıkla beklediğini kaydederek, ”Tırnaklarımızı kesmeyi, meyve salatası yapmayı, çamaşır yıkamayı ve asmayı öğreniyoruz. Ayakkabı boyamayı ve tost yapmayı öğrendik. Öğrendiğimiz beceriler sayesinde evde anne ve babamıza yardım edebiliyoruz” dedi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme