Okula Başlama Yaşı Kaç Olacak?

Çocuk Eğitimi
İstanbul Ticaret Odası’nca hazırlanan "Ticaret Efsanesi" adlı kitap ilköğretim öğrencilerine ticareti masalsı bir dille anlatıyor. Öğrencilere girişimcilik ruhu kazandırmayı hedefleyen...
EMOJİLE

İstanbul Ticaret Odası’nca hazırlanan "Ticaret Efsanesi" adlı kitap ilköğretim öğrencilerine ticareti masalsı bir dille anlatıyor.

Öğrencilere girişimcilik ruhu kazandırmayı hedefleyen kitabın tanıtım toplantısına Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de katıldı.

Bakan Dinçer, "Rekabetçi bir toplum olmak istiyorsak bunun yegane yolu girişimcilikten geçiyor. Girişimciliğin seçimlik bir ders olması için hazırlıklar yürüttük çalışıyoruz." ifadesinde bulundu.

Dinçer, gazetecilerin çocukların okula başlama yaşıyla ilgili sorularını cevaplandırdı.

Bakan Dinçer; "Kanun 60 ile 72 ay arasındaki çocukların okula başlayabilmeleri için yetki veriyor. Zaten 72 ay ile 84 ay arasındaki çocuklar da bu yıl okula başlayacak. O açıdan hiç tereddütte gerek yok. Biz kayıt zamanı gelmeden önce, hangi aydan önce çocukların kaydını yapacağımızı kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

Okullarda cuma günleri Kuran-ı Kerim dersleri okutulması da gündeme geldi.

Dinçer, "Ben sadece o meseleyi anlatırken yüksek sesle düşündüğümü ifade ettim, bir karardan bahsetmedim. Ben okullarımızda Kuranı Kerim dersi veya alınacak din dersleriyle ilgili olarak, çocukların birbirinden ayrışmasını sağlayacak ve mahalle baskısı gibi türden bir takım sorunları çağrıştıracak uygulamadan imtina edeceğimi söyledim ve tekrar bunu söylüyorum." dedi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme