Öğrenci Nöbetleri Kalkmıyor

Çocuk Eğitimi
CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz’ün soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğrenci nöbetlerinin kaldırılması yönünde yürütülen herhangi bir çalışmanın bulunmadığını bi...
EMOJİLE

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz’ün soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğrenci nöbetlerinin kaldırılması yönünde yürütülen herhangi bir çalışmanın bulunmadığını bildirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, Milli Eğitim Bakanı’na, öğrenci nöbet hizmetinin kaldırılması konusunda herhangi bir çalışma yapılıp yapılmayacağını sordu.

-"TEMİZLİK GİBİ İŞLERDE NÖBETÇİ ÖĞRENCİLERİN OLMASI ŞİKAYET KONUSU"-

Özgündüz, değişen ders ve sınav sistemi mantığında öğrencilerin derslerinden geri kalması, sınavlarına hazırlanmasında engel teşkil etmesi bakımından öğrenci nöbetlerinin tartışılmakta olduğuna dikkat çekerek, “Güvenlik, sekretarya, temizlik gibi işlerin yürütülmesinde nöbetçi öğrencilerin olması velilerce de şikâyet konusu olmaktadır” dedi.

-"ÖĞRENCİ NÖBETLERİN KALDIRILMASI YÖNÜNDE YÜRÜTÜLEN BİR ÇALIŞMA BULUNMUYOR"-

Soru önergesini yanıtlayan Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğrenci nöbetlerinin kaldırılması yönünde yürütülen herhangi bir çalışmanın bulunmadığını belirterek, şöyle dedi:

“Öğrenci nöbetleri konusunun düzenlenmesi sırasında Bakanlığımızın ilgili birimlerinden, il millî eğitim müdürlükleri ile okul/kurum müdürlüklerinden alınan görüşler dikkate alınmıştır. Bu görüşler doğrultusunda nöbet hizmetlerinin öğrenciler üzerinde görev ve sorumluluk bilincinin geliştirilmesinde olumlu yönde etki yapacağı değerlendirilmiştir.

Okullarımızca, devamsızlıktan sayılmayan öğrenci nöbetleri, eğitim ve öğretim yılı içerisinde öğrencinin aşırı ders kaybına yol açmayacak şekilde planlanmakta, öğrencinin görmediği derslerin telafisi için gerekli tedbirler alınmaktadır. Ayrıca yapılan değerlendirmelerde toplam öğrenci devamsızlıkları içerisinde nöbete bağlı öğrenci devamsızlıkları son derece sınırlı kalmaktadır. Bu nedenle öğrenci nöbetlerinin kaldırılması yönünde Bakanlığımızca yürütülen herhangi bir çalışma bulunmamaktadır.”

ANKA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme