Çocuk Eğitimi

MIT’den Online Ders ve Sertifika

ABD’nin Massachusetts eyaletinde yer alan ve söz konusu teknoloji olduğunda dünyanın önde gelen okulları arasında yer alan Massachusetts Institute of Technology (MIT), geçtiğimiz 10 yıl boyunca 2.000’den fazla ders için..

MIT’den Online Ders ve Sertifika

ABD’nin Massachusetts eyaletinde yer alan ve söz konusu teknoloji olduğunda dünyanın önde gelen okulları arasında yer alan Massachusetts Institute of Technology (MIT), geçtiğimiz 10 yıl boyunca 2.000’den fazla ders için 100 milyon kişiye sağladıkları doküman ve ders notlarıyla öğrencilerin yardımına yetişmişti. Üniversite, hayata geçirilen yeni proje ile bu uygulamayı bir adım daha ileriye taşıyarak isteyen herkesi derslerine katılmaya ve sertifika almaya davet ediyor.

5 Mart’ta başlayacak olan yeni sistemle öğrenciler, 3 aylık kurs programındaki derslere katılabilecek. Ancak programı son derece sıkı tutan MIT’den sertifika alabilmek için biraz çabalamak gerekiyor.

 Bazı derslerin ücretli bazılarının ücretsiz olduğunu vurgulayan MIT Dekanı Rafael Reif, "Dünyanın neresinde olursa olsun bir kişi, bu eğitimi alacak zamana, motivasyona sahipse bu fırsata sahip olmalıdır." açıklamasını yaptı.

MIT, öğrencilerin dersleri video olarak izleyebileceğini vurguladı. Bunun yanı sıra vize ve final sınavları ve haftalık teslim edilmesi gereken ödevler, laboratuvar çalışmaları ve tartışma forumları da olacak. MIT’ye göre bir öğrencinin bu programlar için haftalık harcaması gereken süre 10 saat olarak belirlenmiş.

Programa başvurmak isteyen okurlarımız MIT’nin ilgili sayfasından daha detaylı bilgi alabilirler.

ShiftDelete.Net
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL