LYS’de açık uçlu soru olacak mı?

Çocuk Eğitimi
TRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Böken, YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’ya Neler Oluyor programında sosyal medya üzerinden gelen soruları yöneltti.   Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren so...
EMOJİLE

TRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Böken, YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’ya Neler Oluyor programında sosyal medya üzerinden gelen soruları yöneltti.
 
Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren sorular arasında, LYS, Açık öğretim ve YDS konuları yer alıyordu.
 
LYS’DE AÇIK UÇLU SORU OLACAK MI?
 
Çetinsaya, bu soruların cevabının arandığı konular arasında olduğunu, 2014’te şimdilik böyle bir değişikliğin olmayacağını söyledi. Çetinsaya, dünyadaki örnekleri incelediklerini belirtti.
 
YDS NEDEN BU KADAR ZORDU?
 
İsmi değişin yabancı dil sınavı daha önce kamu personel dil sınavı  ve üniversiteler arası dil sınavı olarak geçiyordu. KPDS ve ÜDS kalktı, yerini YDS’ye bıraktı. YDS’ye girenler sınavın zorluğundan şikayetçi oldu.
 
Gerekli analizlerin yapılacağını söyleyen Çetinsaya, zor olan sınavın üzerine gidileceğini söyledi. 
 
YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’ya sosyal medya üzerinden sorulması istenen konular arasında, Açık öğretimde yapılan sınav değişikliğiydi. Bilindiği üzere açık öğretimde büt kaldırılmıştı. Çan eğrisi getirilmiş ve tek sınavdan kalan öğrenciler bir sonraki yılı beklemek zorunda kalmıştı.
 
Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren konu hakkında konuşan YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, tek dersi kalanlar için ‘bir kolaylık’ üzerinde çalıştıklarını söyledi.
 
Çetinsaya, açıköğretimde yaşanan sıkıntıları öğrenci fazlalığına bağladı.

Trthaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme