KCK üniversitelere sınavsız sızıyor!

Çocuk Eğitimi
Bu öğrencilerle üniversitelerdeki yasadışı eylem ve gösterileri artırarak karışıklık çıkartılmak istendiği öğrenildi. Terör örgütü PKK’nın üst yapılanması KCK, Doğu ve Güneydoğu’daki ünive...
EMOJİLE

Bu öğrencilerle üniversitelerdeki yasadışı eylem ve gösterileri artırarak karışıklık çıkartılmak istendiği öğrenildi.

Terör örgütü PKK’nın üst yapılanması KCK, Doğu ve Güneydoğu’daki üniversitelerde etkin olabilmek için yeni bir yöntem geliştirdi.

KCK’nın, yetişmiş ve kendilerine eleman kazandırma potansiyeline sahip isimleri sınavsız geçişlerle bölgedeki üniversitelere gönderdiği belirtildi.

Bu öğrencilerin tüm masraflarının da KCK tarafından karşılandığı ve üniversitelerde yasadışı eylem ve gösterileri artırarak karışıklık çıkartılmak istendiği kaydedildi.

YÖK’ün disiplin yönetmeliğinde üniversitelerde siyaset yasağının kaldırmasının da KCK üyeleri tarafından istismar edilerek hareket alanını genişletmek için olumsuz şekilde kullanıldığı belirtildi.

KCK ‘nın öğrenci yurtlarında da çeşitli faaliyetlerde adam kazanma için yasa dışı birçok yol ve yöntem geliştirdikleri emniyet kayıtlarına girdi.

KCK üyelerince, öğrenci evlerinde illegal faaliyetler ve terör eylemlerinde kullanılmak üzere bomba yapımı eğitimlerinin dahi verildiği de iddia edildi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme