İkinci üniversite isteyenlere müjde!

Çocuk Eğitimi
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Açık ve UzaktanEğitim Fakültesi (AUZEF) açık öğretim programlarında ”ikinci üniversite” dönemi başladı. Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, halen 4 yıllık li...
EMOJİLE

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Açık ve UzaktanEğitim Fakültesi (AUZEF) açık öğretim programlarında ”ikinci üniversite” dönemi başladı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, halen 4 yıllık lisans programında okuyan veya mezun olanlar ”ikinci üniversite” kapsamında, diledikleri açık öğretim programına sınavsız kayıt yaptırabilecek.

Böylece kendini farklı bir alanda geliştirmek, ufkunu genişletmek veya kariyer hedeflerini güçlendirmek isteyenler, üniversite sınavına girmeden ikinci bir üniversite okuma imkanına sahip olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen AUZEF Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Arslan, İÜ’nün eğitim kalitesini dijital ve kolay ulaşılabilir olarak sunduklarını belirterek, yoğun ilgiden memnun olduklarını ifade etti.

Arslan, ”sınavsız ikinci üniversite” kayıtlarının 24 Ekim’e kadar devam edeceğini aktararak, sosyoloji, coğrafya, tarih, felsefe, iktisat ve işletme programlarında açık öğretim imkanı sunduklarını belirtti.

Üst düzey kariyere sahip kişilerin de ”ikinci üniversite” kapsamında ön kayıt yaptırmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Arslan, şunları kaydetti:
”İkinci üniversite kayıtlarında kontenjan sınırlaması yok. Hayalini kurduğu bölümü çeşitli sebeplerle okuyamayanlara, üniversite sınavlarıyla yerleştiği bölümün yapısına uygun olmadığını fark edenlere, sahip olduğu işle yarınları arasında bir bağlantı kuramayanlara, farklı bir alanda ufkunu genişletmek isteyenlere ve ajandasında örgün eğitime devam etmek için uygun zaman aralığı bulamayanlara, Türkiye’nin her yerinden İÜ standartlarında eğitim alma imkanı sağlıyoruz. Bu hizmet için ise öğrencilerden dönemlik 370 lira ücret alınacak. Bu ücret, halk arasında ‘harç’ olarak bilinen ve yakın zamanda Bakanlar Kurulu kararıyla kaldırılan katkı payı değil, öğrenim, sınav ve materyal ücreti olarak bu meblağ alınıyor. Ders materyali olarak ise öğrencilere e-kitapları, sesli kitapları ve video kayıtlarını web sistemi üzerinden indirme imkanı veriliyor.”

Ön kayıtların internet üzerinden gerçekleştirildiği ”sınavsız ikinci üniversite”ye kesin kayıtlar, posta yoluyla veya AUZEF öğrenci işlerine gelinerek yapılacak.

Ön kayıt yaptırmak isteyen adaylar, ”auzef.istanbul.edu.tr” adresindeki ”İkinci Üniversite” linkini tıklayarak ayrıntılı bilgi edinebiliyor.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme