Dünyanın ilk Lego okulu açılıyor

Çocuk Eğitimi
‘International School of Billund’ bu yıl yaşları üç ve yedi arasında değişen çocukları kabul edecek. Danimarka’daki okulun, okul öncesi dönemden başlayarak 16’ıncı yaşa kadar e...
EMOJİLE

‘International School of Billund’ bu yıl yaşları üç ve yedi arasında değişen çocukları kabul edecek. Danimarka’daki okulun, okul öncesi dönemden başlayarak 16’ıncı yaşa kadar eğitim vermesi planlanıyor.

Lego Okulu’nun müdürü olması için Avrupa, Afrika ve Güney Amerika’da birçok uluslararası okulun yöneteciğilini yapmış eski fizikçi Richard Matthews ile görüşüldü.

Cnet sitesinin haberine göre, okulun ücreti okul öncesi sınıf için ayda yaklaşık 815 lira, diğer sınıf öğrencileri için ise ayda 944 lira olarak belirlendi. Okul ücretine yemek, ara öğünler ve ulaşım dahil.

Okul, eski Lego grubu başkanı Kjeld Kirk Kristiansen’in fikri olarak ortaya çıktı. Billund’da doğan Kristiansen’in dedesi de Lego şirketini burada kurmuş, küçük şehri sadece Lego’nun genel merkezi değil aynı zamanda tüm dünya çocuklarının başkenti yapmak istemişti.

ntvmsnbc