Deneylerin Başında Küçük Çocuklar

Çocuk Eğitimi
Belediye destekli ilk bilim merkezi olma özelliği taşıyan "Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi", ilköğretim çağı öğrencilerinin bilimsel ve akademik performanslarını arttırmak, geleceğin bil...
EMOJİLE

Belediye destekli ilk bilim merkezi olma özelliği taşıyan "Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi", ilköğretim çağı öğrencilerinin bilimsel ve akademik performanslarını arttırmak, geleceğin bilim insanı ve araştırmacılarının yetiştirilmesine katkı sağlamak,öğrencilere merak ve araştırma duygusu ve becerisi kazandırmak, yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmek ve desteklemek için,TÜBİTAK’ın katkılarıyla Küçük Bilim Adamları Yaz Okulu projesi gerçekleştirdi.

Haberin Foto Galerisi için Tıklayınız…

Bayrampaşa genelinde eğitim görmekte olan ve Eyüp SHÇEK’ten (Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu) katılan 12-13 yaş (6.sınıf ve 7. Sınıf) grubu öğrencilerine hitap eden yaz okulu Matematik ve Fen Bilimleri alanlarındaki gelişimlerini desteklemek ve geleceğin bilim adamlarının yetişmesine katkı sağlamak için düzenlendi.

KÜÇÜK BİLİM ADAMLARI’NIN BÜYÜK DENEYİMLERİ..

20 Haziran – 8 Temmuz 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen yaz okulunda öğrencileri Bilim Merkezi’nde öğretmenler tarafından verilen eğitimlerini tamamladı. Program dahilinde Eyüp ve Bayrampaşa’da edindikleri bilgilerini halka sunan geleceğin bilim adamları, hem yeni bilgiler edindi hem de bilgilerini vatandaşlarla paylaşarak sunum kabiliyetlerini geliştirdiler.

Yaklaşık 20 gün süren projenin kapanış programı, Bayrampaşa Belediyesi önü Atatürk Parkında gerçekleştirildi. Program KÜBAYO öğrencilerinin park içerisinde kurulan stantlarda oluşturulan mini laboratuarlarda, katılımcılara edindikleri bilgileri uygulamalı olarak anlatmaları ile başladı. Etkinliğe katılan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Ak Parti İlçe Başkanı Cemil Yıldız, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri,Okul Müdürleri,Müdür Yardımcıları, Muhtarlar ve vatandaşların ilgi ile izlediği öğrencilerin sunumlarının ardından sertifika törenine geçildi.

Sertifikaların dağıtımı esnasında bir selamlama konuşması yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner şunları söyledi, "Çok kıymetli değerli misafirler bugün Küçük Bilim Adamları Projemizi burada sonlandıracağız, Hepinizin gördüğü gibi bu hizmetler sivil toplum örgütleri ve devletimizin ortaklaşa düzenlemiş olduğu muhteşem bir proje. Özellikle Tubitak’tan aldığımız bu teşvik ödülleri sonucunda bugün bu projeyi noktalıyoruz. İnşallah küçük bilim adamlarımız edindikleri bu bilgilerini daha da geliştirerek gelecekte ülkemize, ülkemiz insanlarına daha büyük hizmette bulunacaklar."

Kapanış programı, KÜBAYO projesi kapsamında eğitim alan 40 öğrencinin Tübitak onaylı sertifikalarını eğitmen ve yöneticilerin ellerinden almaları ile son buldu.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme