Çocuk Yuvalarına 151 Bin Kitap Uçtu

Çocuk Eğitimi
Muştu, Gonca ve Altınburç Yayınları’nın kadın ve aileden sorumlu devlet bakanlığı ile ortak yürüttüğü etkinlikte binlerce okur yuvalara kitap bağışlamış oldu. Projeye destek veren bakan Selma Al...
EMOJİLE

Muştu, Gonca ve Altınburç Yayınları’nın kadın ve aileden sorumlu devlet bakanlığı ile ortak yürüttüğü etkinlikte binlerce okur yuvalara kitap bağışlamış oldu. Projeye destek veren bakan Selma Aliye Kavaf çalışmayı, benzeri yapılmamış örnek bir proje olarak nitelendirdi.Muştu, Gonca ve Altın Burç Yayınları’nın 21 Ocak-31 Mart tarihleri arasında kadın ve aileden sorumlu devlet bakanlığı ile birlikte yürüttüğü ‘Yuvaya Kitap Uçur’ projesi sayesinde 151.673 adet kitap Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na (SHÇEK) bağışlandı. Dün İstanbul Ticaret Odası’nda yapılan sosyal sorumluluk projesinin kapanış ve plaket törenine Bakan Selma Aliye Kavaf, Zaman Gazetesi Yayın Müdürü Yardımcısı Mehmet Kamış, sanatçı Mustafa Ceceli katıldı. Bakan Kavaf, projenin sosyal sorumluluk sahibi yayınevlerinin katkısıyla hayata geçen önemli ve bugüne kadar benzeri yapılmamış örnek bir çalışma olduğunu söyledi. Bakan Kavaf, projenin kitap kardeşliği fikriyle bir yandan çocuklarımıza sosyal sorumluluk bilinciyle paylaşımı aşılarken, bir yandan kitap okuma alışkanlığı sağladığını belirtti. Proje kapsamında yuvalara gönderilen 151 bin 673 kitabın yanında bu rakamın iki katı 300 binden fazla kitabın çocuklar tarafından okunduğunu ifade eden Kavaf, toplamda ise 450 bin kitabın bu projeyle evlere ve yuvalara ulaştığını kaydetti.

Ebeveynlerin çocukları sağlıklı ve salim yetiştirmesi gerektiğini söyleyen SHÇEK Genel Müdürü Dr. İsmail Barış, çocuklara milli ve manevi değerleri kazandırması için bunun çok önemli olduğunu söyledi. Sanatçı Mustafa Ceceli ise, "Kitapla ilgili her türlü projeyi desteklemeye hazırım." dedi.

Kapanış programında projeye destek ve katkılarından dolayı kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakan, Selma Aliye Kavaf, Zaman Gazetesi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kamış, sanatçı Mustafa Ceceli, Işık Yayıncılık Genel Müdürü Hasan Kahveci, projenin ev sahipliğini üstlenen NT Mağazaları Halkla İlişkiler Müdürü Kadiri Tekgül, Gökkuşağı Dağıtım Genel Müdürü İrfan Bütün, Sürat Kargo adına İhsan Erbaş, Zambak Yayınları Genel Müdürü Bayram Murat, Konya Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Gürbüzler, İTO adına Cemil Hakan Kılıç’a plaket takdim edildi.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme