Çocuk Üniversitesi İlk Mezunlarını Verdi

Çocuk Eğitimi
Bu yıl sadece biyoloji alanında program açılan ”Çocuk Üniversitesi”nde 22 ilköğretim okulundan toplam 80 öğrenci eğitim gördü. Mezun olan çocuklar, Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezinde ...
EMOJİLE

Bu yıl sadece biyoloji alanında program açılan ”Çocuk Üniversitesi”nde 22 ilköğretim okulundan toplam 80 öğrenci eğitim gördü. Mezun olan çocuklar, Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezinde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Törene katılan Rektör Vekili Prof. Dr. Saim Kılavuz, 5 gün önce Çocuk Üniversitesine başlayan çocukların mezun olmalarının gurur verici olduğunu belirterek, ”Adam olacak çocuklar 5 günde üniversite bitirir. Bu cıvıl cıvıl çocukların birçoğu yarın dünya bilimine katkısı olan, iyi birer bilim adamı olacak” dedi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Recai Albay da, 5 günlük üniversite deneyiminin önemine değinerek, üniversiteyi bitiren bu çocukları artık ailelerinin çocuk gibi görmemesi gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından ”Çocuk Üniversitesi”nden mezun olan çocuklara sertifikaları Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şükran Dere ve diğer öğretim görevlileri tarafından verildi.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme