Çetinsaya’dan O Belgelerle İlgili Açıklama

Çocuk Eğitimi
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının KPSS’deki kopya iddiaları soruşturması çerçevesinde YÖK Başkanlığına bağlı ÖSYM’de yapılan ...
EMOJİLE

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının KPSS’deki kopya iddiaları soruşturması çerçevesinde YÖK Başkanlığına bağlı ÖSYM’de yapılan aramalarda 28 Şubat sürecine ilişkin belgeler çıkmasıyla ilgili, ”Ankara Cumhuriyet Savcılığı, yürüttüğü bir soruşturma çerçevesinde Yükseköğretim Kurulumuzdaki Toplumsal Faaliyetler Birimi’ne ait bir takım belgeleri bizden talep etmiştir. Biz de gereğini yerine getirdik” dedi.

Çetinsaya, ”Üniversiteler Bölge Toplantıları” kapsamında Konya Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu’nda 19 üniversitenin rektörüyle bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından bir gazetecinin, ”Bir soruşturma kapsamında YÖK’e ait 300 klasör belgeye el konulduğu söyleniyor, neler söyleyeceksiniz?” şeklindeki sorusu üzerine Çetinsaya, şöyle konuştu:

”Ankara Cumhuriyet Savcılığı, yürüttüğü bir soruşturma çerçevesinde Yükseköğretim Kurulumuzdaki Toplumsal Faaliyetler Birimi’ne ait bir takım belgeleri bizden talep etmiştir. Biz de gereğini yerine getirdik. Ama bu aşamada takdir edersiniz ki, soruşturmanın içeriğiyle ilgili herhangi bir şey söylemem söz konusu değil.”

Çetinsaya, belgelerin içeriğinin sorulması üzerine de ”4-5 yıl öncesine, çok daha öncesine ait şeyler” dedi.

AA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme