Artık Karne Heyecanı Kalmadı

Çocuk Eğitimi
Gün geçtikçe gelişen teknoloji artık her alanda yeniliğe kapı aralıyor. Okullarda kullanılan veli bilgilendirme sistemi de bunlardan biri. 2005 yılından sonra uygulamaya alınan sistem, notları önceden...
EMOJİLE

Gün geçtikçe gelişen teknoloji artık her alanda yeniliğe kapı aralıyor. Okullarda kullanılan veli bilgilendirme sistemi de bunlardan biri. 2005 yılından sonra uygulamaya alınan sistem, notları önceden görme imkânı sunuyor, dolayısıyla öğrenci karneyi beklemek durumunda kalmıyor. Uzun yıllardır öğretmenlik yapanlar, teknolojinin bazı gelenekleri tarihe gömdüğünü söylüyor. Öyle ki öğretmenler bu durumu karnelerin tozlu raflardaki yerini alması olarak yorumluyor. Artık veliler de öğrenciler de eski karne heyecanının kalmadığından yakınıyor. Öğretmenler, "Not takibi sistemi karne almaya 15 gün kala kapatılsın. Öğrenciler karne heyecanını eskiden olduğu gibi yaşasın." önerisinde bulunurken, bir velinin söyledikleri de değişimi ortaya koyuyor: "Çocuklar karne günü uyuyamazlardı, birlikte sohbet ederdik; ama şimdi karnesini bildiğimiz için eski heyecanı yaşamıyoruz."

25 yıllık öğretmen olan İbrahim Albayrak, karne hazırlama yorgunluğunun ve eski heyecanının kalmadığını belirtiyor. Öğrencilerin veli bilgilendirme sistemi ile notlarını önceden gördüğünü ifade eden Albayrak, öğrencilerin karne günü okula gelip karne almasının eskisi kadar heyecan verici bir durum olmadığını ifade ediyor. 36 yıllık öğretmen olan Vedat Çetin ise öğretmenliğinin ilk yıllarında yaşadığı karne doldurma heyecanını gözleri dolarak anlatıyor.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme