Anne Babalara ‘Ev Ödevi’ Taktikleri

Çocuk Eğitimi
Çocuk eğitimi konusunda kitapları bulunan yazar Jeanne Shay Schumm çocuklarının etkili bir biçimde ders çalışmasını sağlamak için ebeveynlere tavsiyeler verdi. Çocukları özellikle de ilkokul çağındayk...
EMOJİLE

Çocuk eğitimi konusunda kitapları bulunan yazar Jeanne Shay Schumm çocuklarının etkili bir biçimde ders çalışmasını sağlamak için ebeveynlere tavsiyeler verdi.

Çocukları özellikle de ilkokul çağındayken okuldan geldikten sonra derslerinin başına oturtmak her anne babanın yaşadığı bir sorun. Bu ve benzeri konuları "Çocuğunuza ödevini yaparken yardımcı olmak" adlı kitabında işleyen yazar Jeanne Shay Schumm "Parents" dergisine verdiği röportajında çocukların ev ödevi sorununa çözüm önerileri getirdi.

Çocukların okuldan eve geldikten sonra fiziksel aktivite içeren oyunlar oynamasınını konsantrasyonu artırdığını belirten Schumm çocuğun sıraya benzeyen bir masada çalışmasını uygun görmediğini,ailenin diğer bireyleriyle oturabileceği daha geniş bir ortamın ders çalışmayı olumlu yönde etkilediğini belirtti. Schumm şöyle konuştu: "Bu yöntemle size soracağı sorulara da hemen bakma şansı yakalayacaksınız.”

Sessiz bir ortamda ders çalışmanın çocuk açısından önemini vurgulayan Schumm ailedeki bütün çocukların aynı anda derse oturmalarının olumlu bir etki yaratacağını kaydetti. Schumm konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Mümkünse ebeveynler de yapmaları gereken bir işi çocukla aynı anda yapsın. Bu faturaları düzenlemek ya da ütü yapmak da olabilir. Herkes işini bitirene kadar da televizyonun açılmayacağını belirtirseniz çocuğunuz kendini yalnız hissetmeden sizinle birlikte üzerine düşen görevi yapacaktır."

Çocuğunuza her zaman mükemmel olmanın imkansız olduğunu hatırlatmamız gerektiğini belirten Schumm konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ödevlerine bakıp hangisi için kaç dakika ayıracağına siz karar verin. Onun da bu zaman limitine uymasını sağlayın. Bu konuda öğretmeniyle de konuşabilir ve ev ödevinin hayati önem taşıyan ve kusursuz bitirilmesi gereken bir şey değil sadece öğrenilen bilgilerin pratiği olduğunu belirtebilirsiniz.”

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme