120 bin öğretmen alımı buna bağlı!

Çocuk Eğitimi
AK Parti 19’uncu İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , bazı medya organlarınca yanlış yansıtılan öğretmen atamaları konusuna da d...
EMOJİLE

AK Parti 19’uncu İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , bazı medya organlarınca yanlış yansıtılan öğretmen atamaları konusuna da değinmek istediğini belirterek, İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasında devletin imkanlarının müsaade ettiği oranda bu sorunu sıfırlamakta kararlı olduklarını söylediğini hatırlattı. Bugüne kadar 358 bin, bu yıl ise 57 bin öğretmen ataması yaptıklarını belirten Erdoğan, bazı beklentilere de noktayı koymak istediğini ifade etti. Erdoğan, şöyle konuştu:
 
”Ama hala bazı okullarımızda ihtiyacı tamamen karşılayabilmiş değiliz. Yaklaşık 120 bin öğretmene daha ihtiyacımız var. Kadro eksiğini tamamen gidermemiz ise bütçe imkanlarımızın gelişmesine, ülke ekonomimizin daha büyümesine bağlı. Bu alanda düne göre çok iyi noktadayız. Ve imkanlarımız geliştikçe daha iyi bir noktaya doğru ilerliyoruz. Ancak ihtiyacın tamamen karşılanması başka bir şeydir, okuldan mezun olan veya atama bekleyenlerin hepsinin öğretmen olarak atanması başka bir şeydir. Ne devletin böyle bir taahhüdü olabilir ne de dünyanın herhangi bir köşesinde üniversiteyi bitirenler doğrudan kadroya atanır, böyle bir şey yok. Bu yönde iktidarı suçlayıcı şekilde propagandalar yapılması da doğrusu hiç adil bir yaklaşım olmaz.”
 
Hükümetin en fazla personel atamasını, mali noktada da en büyük desteği Milli Eğitime verdiğini ifade eden Erdoğan, ”Bütün bunlara rağmen bizim yüzde 100 olarak bunu hemen çözmemiz mümkün mü? Tabii ki değil. Fakat önümüzdeki program çerçevesi içinde inşallah bunu da sıfırlayacağız” dedi.
 
Önlerinde yerel seçimler, cumhurbaşkanı seçimi ve milletvekili genel seçiminin bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, İstişare Toplantısı’nda bu süreçte izlenecek politikaların ana hatlarını değerlendirme imkanı elde ettiklerini söyledi…

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme