Senatörlerden Obama’ya İHH Mektubu

Ülkeler
Amerikan Senatosu’nun beş üyesi, Başkan Barack Obama’ya bir mektup yollayarak, İHH’nın resmen bir terörist örgüt olarak ilan edilmesini istedi. Senatörler, Bill Nelson, Mark Kirk, Ja...
EMOJİLE

Amerikan Senatosu’nun beş üyesi, Başkan Barack Obama’ya bir mektup yollayarak, İHH’nın resmen bir terörist örgüt olarak ilan edilmesini istedi. Senatörler, Bill Nelson, Mark Kirk, James E. Risch, James M. Inhofe ve Mike Johanns tarafından birkaç gün önce Beyaz Saray’a gönderilen mektupta, geçen yıl haziran ayında 87 Senato üyesinin imzalayarak yolladığı bir önceki mektupta, İHH’nın resmi olarak terörist tanımlamasına uyup uymadığının incelenmesinin istendiği hatırlatıldı. Mektupta, "Şimdi, bir yıl sonra, sizden hiç bekletmeden İHH’yı resmen terör örgütü olarak ilan etmenizi istiyoruz" denildi.

HAMAS VURGUSU

Mektupta, İHH’nın, amacı ABD’nin bir terör örgütü olarak sınıflandırdığı Hamas’a maddi destek sağlamak olan ve merkezi Suudi Arabistan’da bulunan İyilik Birliği koalisyonunun üyesi olduğu belirtildi. Hamas’ın terör örgütü olarak ilan edilmesiyle ilgili ve 13224 sayılı Başkanlık Talimatnamesini hatırlatan senatörler, bu örgütün en az 26 ABD vatandaşının katlinden sorumlu olduğunu vurguladı.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme